ROZLUČKA - MOTOKÁRY
Ahoj,
konečně se nám podařilo domluvil akci s motokárami, posílám proto informace:
Termín – neděle 4.5.2014 od 10 hodin
Plánovaný odjezd – 4.5.2014 v 8:30h, od ZS, ať máme rezervu a užijeme si to. Není nutné jet společně, ale je nutné potkat se na místě na začátku otevření, tj. v 10 hodin.
Kvůli ceně není zamluvena celá dráha jen pro nás, ale dohodli jsme se na čase, ve kterém chodí veřejnost méně a proto bychom měli být téměř sami. Cenu jsem domlouval podle předpokladu účasti kolem 25 lidí – hráčů + rodičů. Je domluvena na 150Kč za jednu jízdu (10 minut) a předpokládám, že bychom všichni jeli tři jízdy (celkem 75 jednotlivých jízd). Propustnost trati je 5-6 motokár, je doplněna dokonce o nadúrovňové křížení (prý se tam pěkně zvedá žaludek …). Od 12h tam mají rezervaci, do té doby musíme odjezdit.
V hale je i poměrně velký bar s mnoha stoly a židlemi, kde budou přebývat Ti z nás, kteří zrovna nebudou jezdit. Jídlo tam však nevaří, proto jsem se domluvil s majitelem, že mi pošle tip na blízkou restauraci, kde je možné se najíst.
Připravili jsme také sportovní ceny pro hráče za sezónu 2013/14.
Jelikož mají ostatní víkendové termíny v květnu a červnu zamluvené, byl bych rád, kdybychom mohli uskutečnit tento termín. Pokud by se však někomu opravdu nehodil, napište mi to a pokusil bych se případně domluvit jiný.
Současně potřebuji zpřesnit počty lidí, proto od Vás potřebuji informaci, kdo všechno se akce zúčastní. Pokud by někdo z rodičů jel a přesto nechtěl závodit, napište mi raději počet lidí, kteří se zúčastní a počet, který bude jezdit. Prosím taky všechny, kteří pojedou autem, aby napsali počet volných míst, kdyby někdo potřeboval svést. Díky za ochotu
A nyní k penězům.
Cena jízdy je 150Kč, při třech jízdách 450Kč za jednoho člověka (dítě nebo dospělý).
- sportovní ceny pro 1 hráče vycházejí na 250Kč
- od klubu máme k dispozici 6.000 tis. Kč
- máme také 2.629Kč přebytek z vánočního turnaje
- trenér se rozhodl přispět částkou 5.000 tis. Kč
- já pořídím pro kluky šampusy (dětské), na zapití sezóny i jako odměnu za motokáry a pro rodiče (podle počtu lidí se ještě rozhodneme, kolik závodníků a za jaké výkony bude odměněno).
Kvůli štědrosti klubu i Pavla a kladného hospodaření s penězi z turnaje proto počítám s tím, že doplatek na jednoho hráče i závodníka bude zcela minimální.
Cesta je možná různými způsoby
- po D11, přes Černý Most do Letňan, tam vpravo kolem výstaviště
- nebo po D11 nebo po staré poděbradské přes Horní Počernice, zadem přes Satalice
Pošlete mi svoje potvrzení účasti co nejdříve, ať můžeme připravit všechno potřebné a 4.5. se sejít v hale provoněné spáleným benzínem a gumou pneumatik.
Ahoj Zdenek J.
POSLEDNÍ KLAPKA – SEZÓNA 2013/2014
Toto letí vážení – než bys řekl puk, máme tu opět konec KLD - tentokrát s letopisem 2013/14, a tak můžeme pomalu začít bilancovat. Dovolte mi proto, abych se s Vámi podělil o své subjektivní hodnocení, pocity, názory a čísla, která letošní sezóna přinesla.
Nejdřív se ale pojďme trochu vrátit v čase, a to do pondělí 8.4.2013, kdy se poprvé sešel nový tým dorostu, aby zahájil svou jarní přípravu. Popravdě, všem nám bylo zřejmé, že nepůjde vůbec o jednoduchou sezónu a že to nebude zrovna procházka jabloňovým sadem za květnového jitra. Tým se početně pohyboval těsně nad hranicí hratelnosti a věkovým složením aspiroval na pozici nejmladšího v soutěži. Z toho plynulo jediné, že o každý eventuelní bodík a úspěch se budeme muset skutečně hodně porvat. Abych se ale vrátil zpět k jarní přípravě. I přes tradiční neoblíbenost této fáze přípravy jsme se scházeli v solidním počtu a hráče musím pochválit za přístup a nasazení, které povětšinu času projevovali. Nejlepší účast na trénincích měl Tomáš Fišar st., Johanka Jelínková a Tomáš Fišar ml.. Na opačném pólu se pak nacházeli řádně omluvení - Honza Červinka, Matěj Procházka, Michal Šváb a bohužel neomluvení Honza Chalupa a Miloš Konečný. Co se týče výkonnostních testů, nebyl to výsledkově žádný masakr, ale popravdě se jednalo o nejslabší výsledky za poslední roky, kdy pouze 7 hráčů překročilo hranici 17 bodů, ale ani jeden 19, což popravdě vůbec nepamatuji.
Příprava po měsíční prázdninové pauze pokračovala tréninky v srpnu a vyvrcholila tradičním soustředěním v Úsvitu u Telče. Účast byla velmi dobrá (chyběl pouze Jakub Koubský, Michal Šváb a Honza Červinka) a za sebe mohu říct, že jsem byl s prací svých svěřenců spokojen. Jednoznačným lídrem a bezkonkurenčním vítězem sportovního víceboje se stal Pavel Brabec, který svým přístupen a především pak nepolevením v jediném cvičení či běhu, mohl být ostatním skutečným příkladem.
No a teď už se dostávám konečně na led. První zápas letošního ročníku jsme začali neúspěšně doma, a to 15.záři 2013 proti Slavoji Zbraslav (5:8) a poslední duel náš výběr odehrál 7. března 2014 v Hořovicích proti Spartaku Žebrák (5:10) - což je úctyhodných 26 kalendářních týdnů. Z celkového počtu 27 zápasů jsme dokázali 7 zápasů vyhrát a 20 jich skončilo naší prohrou, čímž jsme v konečném součtu získali 20 bodů se záporným skóre 130:179 a tento počin stačil pouze na celkové deváté (předposlední) místo v tabulce!
Podařilo se nám vsítit dohromady 130 branek – průměr 4,81 na zápas, což je téměř totožné s loňskou sezónou. Ale!!!, a to je podstatné, dostali jsme 179 branek – průměr 6,63 na zápas, což je přibližně o dvě víc. Mimochodem, v počtu vstřelených branek jsme skončili na šestém místě a můžeme se klidně srovnávat s většinou ostatních týmů soutěže. Bohužel to samé ale neplatí o inkasovaných brankách, jejichž počet nás řadí na neuspokojivé deváté místo.
Kdyby mi někdo na startovní čáře soutěže řekl, že skončíme právě takhle, bral bych to asi jako realistický odhad našich možností vzhledem k věkové a výkonnostní skladbě týmu a možná bych byl i rád, že jsme aspoň nedopadli jako ti bezbodoví otloukánci - Žebrák či vloni Benešov. Teď jsem ale popravdě přesvědčený, že bylo na víc, než jsme předvedli a dokázali. Bohužel tomu ale vždycky něco chybělo. Stará pravda říká: „Můžeš mít výsledky nebo výmluvy, obojí mít nemůžeš“, takže v čem byl asi ten největší problém?
Často vzpomínám na první přátelské utkání, které jsme ještě v rámci přípravy sehráli s Novým Bydžovem. To jakoby předznamenalo problémy a nedostatky, které nás později provázely celou sezónou. Většinu utkání jsme nebyli herně horším týmem, přesto jsme v posledních minutách zápas a vedení nepochopitelně ztratili. Scénář, který se později v různých obměnách opakoval i v několika mistrovských utkáních. Nevím zcela přesně, čím to bylo dáno, že jsme nedokázali odehrát koncentrovaně a naplno celá utkání a především pak jejich klíčové momenty. Ale jednoznačným důkazem tohoto tvrzení je 6 proher o jediný gól a z toho v pěti případech jsme dokonce v průběhu zápasu, nebo ještě v závěrečné třetině vedli. Jedním z faktorů může být slabší fyzická kondice, výkonnost některých hráčů, která ještě neodpovídá dorosteneckému věku, malá soustředěnost na výkon, nedostatečné nasazení, či chybějící zkušenosti.
Podle řeči čísel a i z celkového pohledu byla naše největší slabina v obranné hře, kdy jsme skutečně příliš mnoho inkasovali a v podstatě nebyl zápas, bez hloupého a zbytečného gólu v naší brance. V několika případech tak byl udán tón zápasu dokonce i hned v jeho prvních minutách. Rozhodně tím ale nechci říct, že obránci hráli hůř než útočníci, nebo že všemu na vině jsou brankaři. Moje motto zní: „V pěti hráčích útočíme a v pěti bráníme“. Chci, aby obránci aktivně podporovali útok a aby se útočníci poctivě vraceli, což se ale ne vždy dařilo naplňovat.
Přesto přezevšechno musím říct, že se mi s Vámi pracovalo velmi dobře a budu rád vzpomínat na tento tým. A přestože výsledkově tato sezóna nebyla tak úspěšná jako ty minulé, rozhodně byla v mnohém poučná a přínosná. Jak praví klasika: „Nechybuje ten, kdo činí“. Rozhodně si ale nemůžu stěžovat na tréninkovou docházku a přístup většiny hráčů k tréninku. Srovnám-li si výkonnost na začátku a konci sezóny určitě je tady zlepšení a určitě jsme se posunuli dopředu, i když ten posun není u každého tak velký, jak bych si přál. Budiž připsáno k dobru této sezóny i to, že se podařilo zabudovat do sestavy všechny nováčky bez ztráty kytičky a také, že své první ostruhy v dorostu získali i někteří starší žáci. Vzhledem k tomu, že v příští sezóně bude tým dorostu početně a především věkově mnohem lépe složen, věřím, že naše letošní práce své ovoce teprve přinese.
Pánové a dámo, patří Vám mé velké poděkování za některé odvedené výkony, ochotu pracovat, týmového ducha a srdce na pravém místě! Bylo mi potěšením Vás trénovat a ať už Vás hokejový osud zavane v letech příštích kamkoliv, budu na všechny z Vás vždycky rád vzpomínat. Přeji jenom to nejlepší a hlavně štěstí na dobré lidi, kteří udělají pro Vás to nejlepší možné.
P.S. V dalších příspěvcích očekávejte, statistické okénko, hodnocení jednotlivců a především pak pozvánku na rozlučku.
Statistické okénko
Takže jak jsem slíbil v minulém příspěvku něco statistických dat z právě skončené sezóny. Pro nemilovníky čísel jen podotýkám, že statistika je větví aplikované matematiky, no a matematika (z řeckého mathematikós = milující poznání) byla v antickém Řecku považována za obor filosofie a dokonce byla i olympijskou disciplínou. Takže má se sportem mnohé společné a já se proto pokusím pomocí dostupných dat najít ty nejlepší informace a jen pro upřesnění a možnost porovnání dodávám, že údaje v závorce představují hodnoty dosažené v minulé sezóně.
Jarní a letní příprava se spolu se soustředěním skládala z 54 (49) tréninkových jednotek. Nejlepší docházku, pouze s třemi absencemi, měl Tomáš Fišar st. (Mates Jelínek - 0). Nejlepšího výsledku ve výkonnostních testech dosáhl Vojta Dytrych 18,5 (Jan Tvrdík 19,5) a na soustředění Pavel Brabec (Mates Jelínek). Tréninků na ledě bylo 83 (84) a i zde měl nejlepší docházku Tomáš Fišar st. s třemi (Mates Jelínek 3) absencemi, a to ještě až po skončení mistrovské soutěže během jarních prázdnin.
Odehráli jsme celkem 32 (30) zápasů, z toho 27 (21) mistrovských, 2 (2) přátelská a 3 (7) turnajová. Z tohoto celkového počtu jsme 6x (15x) vyhráli, 25x (11x) odešli poraženi a remízou skončilo jediné (4) utkání, které jsme poté vyhráli na samostatné nájezdy.
Celkem jsme získali 20 (30) bodů, které nám přisoudily deváté (6) místo v mistrovské soutěži. Na domácím ledě jsme získali 8 (15) bodů a z venkovních kluzišť jsme si přivezli 12 (15) bodů. V 1.části soutěže jsme získali 8 (6) bodů, v 2.části 6 (10) bodů a v 3.části opět 6 (14) bodů.
Skóre ze všech zápasů máme záporné 149:217 (144:130). Nejlepší vzájemnou bilanci máme s týmem TOS Žebrák 34:8 (HC Benešov 27:6), se kterým jsme zaznamenali i nejvyšší výhru 19:1 (11:2). Obráceně nejhorší bilanci máme s týmem HC Rakovník 13:32 (Slavoj V.Popovice 5:19), kterou výrazně ovlivnila naše největší letošní prohra 5:18 (2:10). Nejvyrovnanější bilanci máme s týmem HC Sedlčany 15:16 (Spartak Vlašim 13:14), kdy jsme 1x vyhráli o jedinou branku a stejným rozdílem 2x prohráli. Nejčastější brankový rozdíl v našich zápasech byla jediná branka (1) a tímto nejmenším možným rozdílem skončilo 8 (6) utkání, z toho dvě (3) vítězná a šest (3) prohraných.
Do zápasů minimálně jedním startem zasáhlo celkem 22 (22) hráčů - 19 hráčů a 3 gólmani (20+2), z toho 6 (4) starších žáků a nejmladšími byli hráči roč.2001 Tomáš Pekař a Štěpán Havránek (Ondra Plíhal). Nejvíc zápasů z kategorie starších žáků odehrál za dorost Ondra Plíhal – 11 (Tomáš Fišar ml. - 22). Ovšem titulem „Železný muž“ se může pyšnit pouze Tomáš Fišar st. (Pavel Brabec, Mates Jelínek, David Jelínek), který jako jediný nastoupil ve všech zápasech.
Celkem jsme konto soupeřů zatížili 149 (144) brankami s ø na zápas 4,66 (4,8). Obdrželi jsme 217 (130) branek s ø na zápas 6,78 (4,33). Čtyři hráči - Michal Šváb, Tomáš Fišar ml., Vojta Dytrych, David Jestříbek (tři – Mates Jelínek, Michal Šváb, Dominik Jiráň) překročili hranici 10 branek za sezónu. Nejlepším snajprem se stal jednoznačně Michal Šváb s 61 brankami (58 – Mates Jelínek) a ø 1,9 (1,8) na zápas, čímž se podílel na produkci našich branek úctyhodnými 41% (40%). Další čísla, která dokázal proti loňské sezóně vylepšit: počet dosažených hattricků v sezóně – 9 (Mates Jelínek – 6), počet maximálně dosažených bodů v jednom zápase – 8 /4+4/ (Dominik Jiráň – 6 /4+2/). Dalším jeho individuelním prvenstvím je počet vítězných branek v sezóně – 3 (Michal Šváb – 4), a tak zřejmě nikoho ani nepřekvapí, že ovládl i kanadské bodování 87 /61+26/ (Mates Jelínek – 89 /58+31/). Nicméně všechna prvenství nepatří pouze Michalovi a například nejvíc asistencí nasbíral Vojta Dytrych – 36 (Dominik Jiráň – 41) s ø na zápas 1,13 (1,52), který se zároveň stal i vítězem hodnocení +/- bodů s +22 body. Nejproduktivnějším obráncem byl Tomáš Fišar st. s 16 body /1+15/ (Pavel Švejda – 29 /7+22/).
Sice jen o pověstný chloupek, přesto nejlepší brankařské statistiky má letos Honza Chalupa (David Jelínek), když během 882 (1.360) odchytaných minut inkasoval 96 (99) branek s ø na zápas 6,53 (4,36).
Nejvíc času na trestné lavici strávil David Jestříbek – 70min. (Dominik Jiráň – 58) s ø na zápas 5,38 (2,14).
Na silnicích jsme najezdili za hokejem 2.416 (1.936) km.
Zdeněk nafotil 4.089 (8.107) fotek s ø na zápas 178 (290).
Olda natočil 28 (13) videí s celkovou délkou 7h.03min.16vt. (3,33'03“), při kterých porušil 118 (58) autorských práv.
No a Síra zase zestárnul a přibral, leč povinná periodická prohlídka u jeho lékařky prokázala, že má tlak 120/70 (120/70), EKG v pořádku a cholesterol 6,1 (6,0).
Hodnocení jednotlivců - gólmani
Tak a je to tu. Poslední slibovaná část hodnocení sezóny s letopočtem 2013/14. Byla to náročná a obtížná pouť, kde se na konečném výsledku podíleli společnými silami všichni Sršni. Žádný se během té strastiplné cesty nevyhnul poklesům formy, či pochybením nebo naopak zlepšením a výborným výkonům. Tady je tedy hodnocení jednotlivých hráčů našeho kádru dle poznatků a postřehů jak to viděli oči trenéra.
Tentokrát při mém představování zabrousím nejdříve do modrého půlkruhu a podívám se trochu pod dráty masky naším maskovaným hochům. Starším, v dorostu zkušenějším a podle těchto kritérií i zřejmý aspirant na post jedničky mezi tyčemi byl Honza Chalupa (882 odchytaných minut, 96 obdržených branek s ø na zápas 6,5, úspěšných zásahů 377 s ø na zápas 25,6 a 2 trestné minuty). Jak už ale i statistky prozrazují, tento předpoklad nepotvrdil, protože jeho mladší kolega Filip Wagenknecht (856 odchytaných minut, 98 obdržených branek s ø na zápas 6,9, úspěšných zásahů 375 s ø na zápas 26,3) má téměř identické. Oba někdy dokázali pochytat nemožné (například Honza ve Vlašimi), ale mnohokrát dostali i neskutečně laciné góly. Jejich společným rysem je málo pohybu v brance, minimální vybruslování hráčů s pukem a tím snižování střeleckého úhlu. Oba také chodí při střele zbytečně brzy dolů do rozkleku. Honza díky své robusnější postavě pokryje v brance víc prostoru, ale Filip je zase pohyblivější. Oproti tomu Filip si je málo jistý a sebejistý, což ovšem neplatí o Honzovi. Jedno hokejové moudro říká, že gólman je jediný hráč, který nemůže odpočívat a já doplňuji, že ani při tréninku. Pokud v tréninku budete nekoncentrovaní, nepřipravení a neochotní podávat maximální výkon, nezažijete si potřebný dril a tyto zlozvyky si pak přenášíte i do utkání. A věřte mi, že forma a výkonnost není jako startér auta, kde stačí otočit klíčkem a ono to samo okamžitě naskočí.
To už dnes ale raději stačí a příště se podíváme do našich obranných řad. Abych ale nekončil tak moralisticky tak na odlehčení jeden brankařský vtip.
otázka: „Proč mají gólmani na hlavě masku?“
odpověď: „Aby si je fanoušci po zápase nenašli.“
Hodnocení jednotlivců - obránci
Tak a po našich maskovancích jsou další na řadě tvrdí hoši ze zadních řad - obránci. V hokejové učebnici „Cesta do NHL“ se píše: „Tvé obranné pásmo je nebezpečnou zónou. Musíš zde zůstat vždy ve střehu, číst hru a co nejrychleji reagovat. Odstavení hráče od puku u Tvé vlastní branky je pro Tebe stejně uspokojující jako vstřelení gólu a je to stejně tak důležité.“ Velká pravda, která se našim obráncům ale ne vždy dařila realizovat. Nicméně na obranu obránců je potřeba uvést, že útočníci se někdy pozdě vraceli a nechávali je tak na pospas častým přečíslením. Ale pojďme už k jednotlivcům v pořadí podle dosažených bodů, i když u obránců se někdy nejedná o přímou úměru dosažených bodů a defenzivních kvalit.
Tomáš Fišar st. (32 odehraných zápasů, 16 bodů jako obránce (1+15), 13 jako útočník (8+5), +/- body -9, 8 trestných minut) není tak úplně "čistokrevný" kutnohorský Sršeň, nicméně za dva roky věrných služeb na ledě, trávení času v kabině, putování za děvčaty a dalšími různými aktivitami, o kterých nevím aní já, se již etabloval do soukolí našeho týmu. Přestože odehrál 12 zápasů jako útočník, stal se z něj nejproduktivnější bek, jistota a uhelný kámen naší defenzivy. Když k tomu připočtu skvělé bruslení, dobré vedení kotouče, cit pro přihrávku, ofenzivní ladění a schopnost plnit pokyny trenéra, tak by mohl být obrázek tohoto v dobrém smyslu nenápadného hráče kompletní. Nicméně ani on se někdy nevyvaroval individuelních chyb a poslední zápasy odehrál v mírném útlumu. Mezi jeho slabiny stále patří střelba a malá akcelerace pohybu. Ale v jeho případě určitě není problém nedostatky postupně odstraňovat, protože je typem hráče, který je ochotný poctivě projít tréninkovým peklem po vzoru Rockyho.
Jan Červinka (26 odehraných zápasů, 8 bodů (1+7), +/- body -28, 20 trestných minut) je pro mě takový „skokan roku“, který v letošní sezóně zaznamenal největší výkonnostní růst. Tento stále usměvavý chlapík, který svojí povahou a sportovním duchem vždy skvěle přispívá k dobré atmosféře v týmu má jednu z nejtvrdších střel, schopnost uvolnit se s pukem při aktivním forčekinku soupeře, snahu tvořit hru a nejen alibisticky odpalovat puky, ale především ochotu na sobě poctivě pracovat. Trápí ho prozatím přesnost a správné načasování přihrávky, zbytečné zavážení puků do vlastní třetiny, nedostatečný důraz a orientace před brankou, jakož i velké procento zbytečných ztrát puku. Přesto pokud ve svém přístupu nepovolí a nadále bude razantně tlačit na pilu jako letos, jistě v příští sezóně vyšroubuje své prozatímní maximum ještě o nějaký ten level výš a stane se jedním z pilířů našich obranných řad. A to je to, co on i náš tým nejvíce potřebuje.
Miloš Konečný (18 odehraných zápasů, 8 bodů (2+6), +/- body -5, 67 trestných minut) je typem vítězného a impulzivního hráče, který dokáže tým vyburcovat a strhnout k výkonu, jakož i rozložit pokud svůj temperament neudrží na rozumné uzdě. Jeho výkonnost je hodně podobná sinusoidě, jejíž výkyvy korespondují s účastí na trénincích a zraněními. Snaží se hrát hodně do těla, k čemuž má výborné fyzické předpoklady, což ale na mnoho soupeřů působí jak červené plátno na býka. Aktivně podporuje útok a je vlastníkem tvrdé střely, jejíž rychlost je zralá na přezkoumání Oldovým videm - zda se nejedná o týmový rekord. Do podvědomí fanoušků se ale vryl i riskantní rozehrávkou, která občas přidělala šediny trenérovi a radost soupeřům, jakož i horší orientací při hře pod tlakem. Pokud ale více zvládne své emoce a zlepší tréninkovou docházku, má dostatečnou rezervu na zvednutí své výkonnostní laťky a především její stabilizaci.
Pavel Brabec (23 odehraných zápasů, 5 bodů (0+5), +/- body -14, 6 trestných minut) je další do party ofenzivně laděných beků. Z důvodu pobytu na škole v Moravské Třebové s námi ale netrénoval, což se projevilo jak v bodovém vyjádření, tak i v nerozehranosti. Přesto si odvedl své a nebýt tréninkové absence, ukázal by nám jistě mnohem více ze své hry, do které patří: dobré pokrytí hráče bez kotouče, síla v osobních soubojích a soubojích hůl-hůl, oddělení soupeře od puku u mantinelu, herní inteligence a přehled, u něhož jsem předpokládal, že bude alfou a omegou naší rozehrávky. Nebylo tomu tak úplně, ale není čeho litovat. Pavel si vybral školu, která ho navýsost baví a obor, který ho naplňuje spokojeností. A co víc tomuto tichému poctivci, působícímu vyrovnaným dojmem, v kterém dříme opravdový muž přát.
Johanka Jelínková (22 odehraných zápasů, 4 bodů (0+4), +/- body -8, 2 trestné minuty) zůstala po odchodu Lenky jedinou dívkou v naší kabině. Velmi dobrá bruslařka, která nemusí nikoho přesvědčovat o svém vztahu ke sportu a hokeji, protože svým přístupem (na suchu i na ledě, v tréninku i v zápase) může jít mnoha klukům skutečně příkladem. Bohužel po fyzické a rychlostní stránce již občas nestíhala, a i když hrála na doraz svých možností, někdy to zkrátka nestačilo. Pravdou ale je, že jí i značně limitovalo bolavé koleno, které ji v závěru sezóny definitivně vyřadilo ze sestavy. Co mě ale mile potěšilo, byla její práce mimo záběry kamer – výborné pokrývání obranné zóny a solidní čtení hry s excelentním napadáním hráčů podél hrazení v útočném pásmu. Největší předností naší Johanky ale je, že nám několikrát týdně dávala možnost zažít tu úžasnou proměnu krásné dívky na hokejového gladiátora.
Tak a teď nám ještě zbývají na proprání naší snajpři, ale to zase až příště. Nicméně aby to obráncům nepřišlo líto, tak i jeden vtip pro ně.
„Dorážka to byla pěkná,” pokýval trenér, „ale dorážet máš puk, ne na protihráče!”
Hodnocení jednotlivců - útočníci
Dnes budeme pokračovat v našem hodnocení, a to útočnými řadami. Než se ale dostanu k jednotlivcům, vezmu to ještě zevrubně pospolu. S útočnou činností můžeme být asi letos nejvíc spokojení, protože co do počtu vstřelených branek i předváděné hry jsme se většině týmů dokázali vyrovnat. Je zde ale velké ALE!!! 1.útok se postaral o 84% našich vstřelených gólů, ALE zároveň byl u 52% inkasovaných!!! Takže 1.útok dopředu dobrý, dozadu špatný. 2.útok se dopředu prosazoval jen málo, ale dozadu byl o to víc spolehlivější. A teď už k jednotlivcům.
Michal Šváb (31 odehraných zápasů, 87 bodů (61+26), +/- body +19, 34 trestných minut) s přehledem opanoval naši tabulku produktivity včetně několika dalších individuelních statistik, což jen dokazuje, jak významným článkem našeho týmu byl. Skvělý bruslař, který vždy udělal pár kroků navíc než jeho soupeři. Kreativní ve hře dopředu s rychlýma rukama, kdy dokázal zakončovat akce s naprostou lehkostí a přirozeností. To mu přineslo respekt našeho týmu ale také soupeřů, což se projevovalo zvýšenou pozorností při jeho bránění. Přesto se celou sezónu velmi dobře potýkal s nemocemi a zraněními, což v jeho případě není úplně jednoduché a standardní. V klíčových momentech bral někdy odpovědnost pouze na sebe a v těch chvílích jakoby spoluhráče neviděl. To je ale možná přirozenost rozdílových hráčů, kteří jsou tím pověstným jazýčkem vah ve vyrovnaných duelech.
Vojta Dytrych (31 odehraných zápasů, 59 bodů (23+36), +/- body +22, 10 trestných minut) je lehce přehlédnutelný vzrůstem, ale nepřehlédnutelný výkonem. Jeho ekvilibristika ve hře 1 na 1 a herní dovednosti na malém prostoru často odsuzují soupeře i fyzicky o několik řádů vyšších, pouze do rolí diváků. Jako skutečný „centrální mozek“ (ne lidstva) 1.útoku rozdával většinou nahrávky s milimetrovou přesností, výborným timeingem a byl tak tvůrcem hry této lajny. Nehrál na sebe, ale dělal spoluhráče, což ovšem někdy vedlo k situacím, že volil nahrávku i v situaci a pozici, kdy bylo výhodnější, aby sám zakončoval. Svým tichým projevem nedává emoce příliš znát, nicméně na ledě je to pan hráč a nepostradatelná součást našeho celku.
Tomáš Fišar ml. (31 odehraných zápasů, 46 bodů (25+21), +/- body +4, 44 trestných minut) je spíše typem silového útočníka, který zapadl k dvojici Míša-Dýťa jako koncový hráč, jehož hlavní zbraní je hra na hranici brankoviště. Bohužel k možnosti častějších zápisů do střelecké listiny mu občas scházely rychlejší ruce a pohotovější řešení situace. Jeho největší devízou je dobrá střela a tah na branku, horší již je to občas s vracením a plněním obranných povinností. Svojí nechutí rychleji střídat mně ze začátku trochu zlobil, ale to se časem spravilo. Za pochvalnou zmínku ještě stojí, že v několika posledních zápasech musel nastoupit na postu obránce, kde ovšem plnil své úkoly velmi dobře a byl na něj opravdu spoleh.
David Jestříbek (19 odehraných zápasů, 29 bodů (13+16), +/- body +5, 70 trestných minut) se po víc jak roční pauze opět vrátil k hokeji, a přestože věkově patřil do kategorie dorostu, trénoval a hrál především s juniory. Rozhodně hráč s potenciálem, který je majitelem šikovných rukou. Svou techniku dokáže dobře zúročit na malém prostoru, kdy vodí hráče soupeřů za sebou jak slepé psy. Pokud se omezím pouze na hodnocení jeho výkonu v naší kategorii, kde odehrál jen část utkání, byl přínosný a rozhodně posilou. Pokud měl chuť, tak podával velmi dobrý a místy až excelentní výkon. Leč, pokud ne, což jsme taky zažili, platilo staré rčení, o tom, že je to horší než když to nejde. Doufám, že tentokrát již u hokeje vydrží a do sršní gólové pokladnice přisype spousty hezkých branek.
Ondra Macháček (28 odehraných zápasů, 10 bodů (5+5), +/- body -39, 14 trestných minut) byl jedním z letošních nováčků v našem týmu. Postavou sice nevelký, ale nebál se kontaktní hry a právě zde zúročil svou největší přednost – bojovnost a vůli. Dokáže získávat kotouče a vyhrát souboje, ale v momentech, kdy puk získá, trestuhodně váhá a ne vždy správně řeší herní situace. Někdy hraje zbytečně na hranici přílišného emocionálního vypětí a pak reaguje zbytečně podrážděně. Zapracovat by měl především na zlepšení schopnosti rozdávat i přijímat rychlé a přesné přihrávky. Jeho největší plus ovšem je, že je to pracovitý hráč, který jestli nepoleví, může se dál hokejově rozvíjet a zrát.
Vojta Hríbik (23 odehraných zápasů, 7 bodů (3+4), +/- body -44, 10 trestných minut) je hráčem, jehož výkonnost a hokejové dovednosti zatím oscilují někde kolem průměru. Ve hře se to projevuje tak, že proti slabším soupeřům se dokáže prosadit, ale s těmi lepšími má zatím problémy. Letos alternoval jak v obraně, tak i útoku. V poslední třetině sezóny získával stále větší a větší herní sebevědomí a některé duely odehrál opravdu velmi dobře. Vzhledem ke své vysoké postavě je zatím částečně limitován problémy s koordinací a motorikou pohybu. Ovšem fyzicky a silově šel od minulé sezóny výrazně nahoru, což se projevilo například i zlepšenou střelbou. O jeho tiché povaze a málomluvnosti v kabině se všeobecně ví, Vojta je ale pracovitý hráč, za jehož neustálým výkonnostním růstem je poctivost v tréninku a ne slova.
Matěj Procházka (18 odehraných zápasů, 3 body (1+2), +/- body -22, 0 trestných minut) se vrátil do kabiny dorostu po roční pauze způsobené zdravotními problémy a bohužel ty se mu nevyhnuly ani letos, když se zranil před vánoci v zápase s Kralupy n/Vlt. To se samozřejmě projevilo na slabší fyzičce a pomalejším pohybu. Matěj má velmi šikovné ruce, jejichž technikou dokáže dobře ovládat puk na malém prostoru, ovšem bez důrazu a se zbytečně velkým respektem ze soupeře se málo prosazoval. V jeho případě se ale jedná především o otázku většího sebevědomí a troufnu si tvrdit, že zlepšení je otázkou získání lepší fyzické kondice a větší herní vyhranosti.
Jakub Koubský (26 odehraných zápasů, 2 body (0+2), +/- body -47, 0 trestných minut) šel letos hodně do sebe, co se týče tréninkové docházky a účasti na zápasech. Cítil jsem z něj chuť hrát a zlepšovat se, což se projevovalo větší snahou a dravostí. Proti minulým sezónám se zkvalitnilo jeho bruslení, i když to bylo zatím stále víc závodní a chybělo mu smysluplné a herní využití. Jeho největší rezervy byly v technice střelby a důrazu v osobních soubojích, a proto byl jen sváteční střelec, který nepůsobil tolik nebezpečně pro obrany soupeřů. V jeho případě je ale další zlepšování otázkou, zda setrvá v nastoupené cestě a větší suverenity získané pravidelným drilem.
Rád bych se ještě zmínil o dvou starších hráčích, kteří za nás odehráli nejvíc zápasů. Prvním je Ondra Plíhal (11 odehraných zápasů, 5 bodů (5+0), +/- body -12, 2 trestné minuty), který potvrdil kvality nejlepšího staršího žáka a výborně zapadl do filozofie a soukolí našeho týmu. Dravost a nebojácnost v kombinaci s hokejovým umem a šikovnýma rukama byly v jeho podání velmi účinnou zbraní. Petr Koubský (10 odehraných zápasů, 0 bodů (0+0), +/- body -19, 0 trestných minut) měl v prvních zápasech zbytečně velký respekt, ale od utkání se Sedlčany, kde patřil k jedněm z nejlepších, jej odhodil a byl opravdu platným hráčem. Věřím, že oba i přes svůj rozdílný hokejový projev se stanou výraznými a kvalitními díly mozaiky týmu dorostu sezóny 2014/15.
Tak a to je vše. I přes to, že letošní ročník nebyl tak podařený, jak bychom si asi přáli, Sršni sehráli i některé krásné zápasy. Můžete se proto již nyní těšit na příští ročník, ve kterém doufám zúročíte získané zkušenosti a dovednosti a těch povedených zápasů bude podstatně víc. Můj dík patří všem hráčům, kteří za Sršně nastoupili, všem fanouškům, kteří tým podporovali, celému oddílu SK Sršni Kutná Hora a také radnici našeho města, bez jejíž podpory by se v Kutné Hoře mládežnický hokej jen těžko hrál. Děkuji a přeji všem úspěšnou a pohodovou sezónu 2014/2015.
TOS Žebrák – Sršni Kutná Hora
5 : 10 ( 3:5, 1:4, 1:1 )
Šmarjá, kdo je to na té střídačce?!?!?!
Jako dítě jsem jarní prázdniny miloval. Když jsem byl student, bylo mně to celkem jedno, ale s přibývajícím věkem spatřuji některá úskalí. Třeba, když vyjde na období jarních prázdnin soutěžní zápas. Například jako letošní poslední kolo KLD a zápas TOS Žebrák vs. Sršni, který kolidoval s termínem horské výpravy "Pec Tour 2014", jíž se účastnila velká část týmu. Díky ochotě a vstřícnosti domácích se ale podařilo předehrát toto utkání již v pátek 7.3. Ovšem tato derniéra byla paradoxně i několika premiérami. Vzhledem k okolnostem, ke kterým se teprve dostanu, zůstává zápas pro mě i nadále plný nejasností a postupně zjišťovaných překvapivých informací. Opravdu rád bych vám ve stručnosti přiblížil alespoň pár hlavních momentů, ale tentokrát ze mě nic souvislého nevypadne, a tak pouze heslovitě a po časové ose.
tréninky – páteční zápas je pro naše sebevědomí hodně důležitý. Tým Žebráku je totiž ryzí nováček v soutěži, na což také doplácí svými výsledky. Zatím nezískal ani bod a my nechceme být první, který jim nějaký daruje. Celý týden cítím, že kluci se na tento zápas opravdu těší. Brabčák se dokonce rozhoduje jet přímo ze školy až do Hořovic po vlastní ose a i Červajz přemlouvá svá bolavá záda, jen aby si nenechal ujít poslední zápas sezóny.
pátek dopoledne - i mě osobně ovládla zvláštní nervozita a přání odehrát poslední utkání dobře a důstojně. Nedalo mi to, a proto již od rána doma zkouším hru tělem. V lehkém poklusu ramenem narážím do dveří po celém bytě a rázně je tak zavírám. Až ke kuchyni mi to jde celkem dobře. Před ní si bohužel neuvědomuji, že se její dveře zavírají na opačnou stranu….. Po nečekaně slabém odporu tak k mému nemalému překvapení plynule probíhám celou kuchyní, nabírám na její dlažbě vcelku zajímavou rychlost a o pár metrů dále již docela tvrdě atakuji bar…. Přiznávám, že okamžitá boule mi dává jasně najevo, že oblíbená věta: „Pojďme to hrát hlavou“, nebude dnes tou pravou cestou.
pátek odpoledne -
14:15 – čas plánovaného srazu na zimáku
14:20 - 95% účastníků již je přítomno, jen Ilka má tradičně menší časovou prodlevu
14:30 - čas odjezdu, všichni sedíme spokojeně v autobuse a klidnou rodinnou pohodu připomínající rozjímání u štědrovečerní pohádky rozčísne až řidič oznámením, že do Hořovic couvat nebude a jinou rychlost než zpátečku nezvládne svému busu vnutit
14:32 – po několika marných pokusech s řadicí pákou, nás pán vozu ubezpečuje, že oprava bude trvat 30 minut a není potřeba propadat panice
14:33 - odborný konzultant v oblasti dámských předností Roman, v okamžení strohou větou vyhodnocuje situaci: „Tak to bude nejmíň hodina“.
14:50 - vyhříváme se na sluníčku, Fíďa obchází všechny s plnou krabicí sladkostí, původně určených do kabiny na oslavu jeho jmenin. Pojídáme, popíjíme, živě diskutujeme o možných variantách dalšího vývoje a chvílemi to spíše vypadá na maturitní večírek po dvaceti letech, než na nervózní čekání na zprovoznění autobusu.
14:55 – Pavlův děda nás informuje, že vlak z Moravské Třebové má 40 min.zpoždění
15:05 – poprvé volám do Žebráku informaci, že budeme mít zřejmě zpoždění a shledávám se s pochopením
15:15 - nasazuju smutné oči týraného psa a jdu za řidičem obhajovat naše zájmy. Naštěstí brzy dosahujeme společného kompromisu a řidič bere telefon, aby zavolat náhradní autobus: „Za čtvrthodiny přijede!“
15:16 – Roman kontruje: „Takže za půlhodiny“ a diskrétně mi vysvětluje, že to jsou naprosto běžně používané milosrdné lži
15:17 – nechci to ale pochopit a stále věřím, že slovo má svou váhu a platnost
15:30 – po čtvrthodině autobus samozřejmě nikde a já si připadám jak zářící maják v zátoce blbosti a naivnosti
15:45 – vyrážím opět za řidičem:
Síra (pokorně): „Je nějaký problém, že náhradní autobus ještě nedorazil?“
řidič (překvapeně): „Proč? Vždyť jsem říkal, že přijede za čtvrthodiny.“
Síra (depresivně): „Bohužel je to ale už více jak 30 minut.“
řidič (sebevědomě): „No, jak jsem říkal, to ještě není čtvrthodiny!!“ - nicméně bere telefon a znovu volá
řidič (ještě sebevědoměji): „Už je v Nových Dvorech“
Roman (cynicky): „Tak to je tak maximálně v Týnci.“
16:00 – mám pocit, že už bych tu z Nových Dvorů byl i pěšky, ale autobus stále nic
16:02 – řidič po 90 minutách konečně opravil původní autobus, ale mi stále čekáme na náhradní
16:03 - začínám být zralý na rychlý odvoz do Havlobrodu
16:04 – konečně je tady nový autobus a po rychlém nalodění vyrážíme směr Hořovice
16:05 – volám do Žebráku, že dorazíme mezi půl šestou a šestou a jsem ubezpečen, že na nás počkají
16:10 – nový řidič se ptá, v kolik hodin jsme měli odjezd a po zjištění, že v půl nás uklidňuje, že to v pohodě doženeme. Po upřesnění, že v půl třetí pocítí plynový pedál váhu jeho nohy a autobus poznává, jak by ho asi řídil Zdeněk, kdyby za jeho volat někdy usedl.
16:15 – Ilka nastavuje navigaci na svém mobilu a informuje, že dorazíme do cíle v 18:01 (zápas má začínat v 17:15)
16:20 – Roman, Vláďa, Fanda i Ilka se předhání ve vymýšlení katastrofických verzí pokračování naši road movie a já v depresi zakazuji všechny negativistické řeči
16:21 – to jsem si ale naběhl. Jak již to tak v Čechách bývá, všechny zákazy jsou jen živnou půdou pro jejich porušování, a proto se všichni najednou předhání v líčení svých zkušeností s neprůjezdnou Prahou v pátek odpoledne
16:30 – rezignuji a smiřuji se s myšlenkou, že jsem si pro dnešek vytáhl Černého Petra. A možná ne jen pro dnešek, a tak v duchu sepisuji další kapitolu knihy svých největších průserů. Už na základce jsem byl mezi 3, na které nevyšel při slavnostním slibu na Pražském hradě pionýrský šátek a jako vrchol pyramidy si pak vybavuji, jak mi při okresním spartakiádním vystoupení žactva před zaplněným stadionem v těsných červených trenýrkách vyvstal známý chlapecký problém a já za bouřlivého potlesku opustil cvičiště. Následně pak prý kvůli mně naše škola nejela na Strahov.
17:00 – Ilčina navigace hlásí stupeň dopravy číslo 4 a nehodu na plzeňské dálnici, přesto Prahou projíždíme celkem plynule
17.15 – plánovaný začátek zápasu a mě volají z Žebráku. Roman mi radí: „Řekni, že už jsme v Berouně!!!“, ale já to nedokážu, a tak se kroutím, že již opouštíme Prahu a jedeme směrem na Beroun. Roman jen rezignovaně prohlásí: „Ten je marnej, ten to neřekne!“
17:30 – volá Braňo, který jel na zápas autem, kde prý jsme. Suverénně odpovídám, že již 15 min. hrajeme, čímž ho na chvíli trochu vykolejím pocitem, že je na špatném zimáku
17:35 – nutkání začíná klepat, nebo spíše tlouct na bránu prostaty některých jedinců a vykulené oči jsou tím nejmenším projevem, přesto zakazuji jakékoliv zastavení s poukazem, že PET lahve zejí prázdnotou. Vláďa sebevědomě odmítá nabídku mobilního WC s tvrzením, že má ohromnou výdrž.
17:45 – sjíždíme z dálnice směr Hořovice, ale vítá nás objížďka. Ilka již neví jak si sednout a Vláďa s oroseným čelem konstatuje, že nechápe, proč poslední čtyři minuty trvali půl hodiny
17:54 – zastavujeme před zimákem, rychlý přesun do kabiny a pak ještě rychleji na led
17:55 – doráží i Brabčák, takže jsme nakonec kompletní
18:00 - vynecháváme předzápasový rozbor taktiky a spokojíme se pouze s informací o sestavě a s heslem „Pojďme si to užít“.
18:05 – vstupuji do haly a nemůžu si nevšimnout velkého počtu diváků – přisuzuji to však tomu, že se venku setmělo a v místním kině zrovna nehrají žádnou komedii, a tak se několik odvážlivců přišlo zasmát alespoň na zimák
18:10 – hráči postupně nastupují, ale já zjišťuji, že tlak v nafukovací hale není nastaven na parametry mé hlavy, pociťuji neskutečnou bolest a pomalu se sháním po lékárničce a defibrilátoru
18:15 – zápas konečně začíná
-na první závany šancí nemusíme dlouho čekat, čas 00.14 a po Fíšově střele vedeme 0:1
-vzhledem k tomu, že na nás domácí hodinu počkali, se cítím trochu trapně, ale během dvou minut je srovnáno - 1:1
-věk a opotřebování mé lidské schránky se prostě nedá zastavit a můj způsob nakládání s ní si začíná vybírat svoji nepříjemnou daň. Hlava je naprasknutí, mám zimnici jak prase a začínám se shánět po nějakém prášku
-propracovali jsme se již v 10.min. k vedení 1:4, tedy tohle skóre svítilo na tabuli a asi i platilo, ale víc vám k tomu neřeknu, protože už jsem byl totálně mimo reál
-Braňo mi přinesl prášky ze svého auta a pro jistotu si beru rovnou dva
-domácí si taky berou, ale time-out a vystoupení trenéra juniorů Klášterce nad Ohří ze známého videa je proti tomu jak mateřské mléko
-tak nějak, jako obvykle, uchlácholeni, jak nám to hezky jde, polevujeme a soupeř přebírá otěže zápasu a rázem je to 3:4
-lovím bobříka mlčení a pozvolna vyhledávám odlehlý kout na střídačce, kde bych eventuelně zanechal hmatatelné informace, co že jsem to za celý den vlastně snědl
-zkoordinovat vnímání s myšlenkovými pochody mozkových závitů je pro mě nepřekonatelný rébus, takže většinu času strávím s hlavou v dlaních a o smysluplném koučování si můžu nechat jen zdát
-přestávka je až po druhé třetině (to už je stav 4:9) a já konečně opouštím halu podivně houpavým krokem a se skelným pohledem zahleděným kamsi do dáli směřuji na WC, abych se opláchl ledovou sprškou
-na poslední třetinu konečně začínají působit prášky, takže hlava tolik nebolí, ale vnímání je o to víc v útlumu, takže si pouze pamatuji, jak vybičovaný Miloš neunáší tíhu okamžiku a po vyloučení jeho slovník doznává zajímavou změnu a některé výrazy ani na Wikipedii nenajdete
-Ilka s Johankou tančí na střídačce a za pomoci hráčů zvedají mexické vlny
-konečný výsledek 5:10 dává úsměv do tváře všem našim hráčům, že vypadají jak reklama na zubní pastu
21:00 – vyrážíme k domovu a dlouhou cestu nám zpestřuje Vláďa svým zpěvem a vtipem. Je to svéráz, se kterým je ale děsná sranda. Všichni se jeho řečem neustále smějí…. Já také, ale někdy nevím proč a trochu myšlenkově zaostávám. Dostávám se teprve na druhou metu, kdežto Vláďa má za sebou nepočítaně homerunů.
23:30 – vracím se spícím městem domů a smiřuji se s faktem, že jsem si poslední zápas chtěl užít úplně jinak, Ale co dělat. Čas prostě nejde zastavit a tak nezbývá, než zůstat alespoň duševně mlád a doufat, že ta třetí míza přece jen jednou dorazí a dá alespoň částečně vzpomenout na léta minulá.
Původně jsem chtěl nechat tento zápas bez reportu, protože z hokeje si toho opravdu pamatuji minimum, ale Zdeněk na horách prohlásil: „Bylo by zajímavé, kdybys sepsal, co si pamatuješ!“ a já jen dodávám, že zbytek bude lepší nechat na fantazii čtenářů, vzpomínkách účastníků, či Oldovu videu…
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Konečný Miloš, Fišar Tomáš st., Brabec Pavel, Červinka Jan
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej, Hríbik Vojta, Koubský Jakub, Procházka Matěj, Plíhal Ondřej
branky: Fišar Tomáš ml. 2x, Šváb Michal 2x, Dytrych Vojta 2x, Plíhal Ondřej 2x, Hríbik Vojta, Macháček Ondřej
asistence: Dytrych Vojta 4x, Šváb Michal 2x, Fišar Tomáš st. 2x, Procházka Matěj 2x, , Fišar Tomáš ml. 2x, Hríbik Vojta, Koubský Jakub, Brabec Pavel
TENTO TÝDEN SLAVÍ
Tomáš Fišar – Fíďa + Fíša
1.Jak vnímáte jeden druhého mimo led?
Fíďa – Já ho vnímám jako mladšího rodinného příslušníka a chovám se k němu normálně jako k ostatním bližším lidem.
Fíša – Asi to máme stejné, akorát já se k němu chovám jako ke staršímu.
A jak se to projevuje?
Fíša – Jsem k němu uctivější, ale jinak jsme si sobě rovni.
Fíďa – Já jsem na něj hodný, asi jako i na ostatní.
Fíša – Jo, to je pravda.
2.Pokuste se popsat druhého Tomáše po hokejové i civilní stránce.
Fíša – Po hokejové stránce je to dobrý hráč. Umí dobře bruslit i vystřelit, což je potřeba. No a po té druhé stránce je to normální kluk, akorát trochu degeš.
Fíďa – Já ho vidím skoro stejně. Hokej hraje dobře a jinak je v pohodě.
V čem by se měl druhý Tomáš zlepšit?
Fíďa – Nevím, možná by měl mít větší trpělivost.
Fíša – Někdy asi rozehrávku.
Je něco, co bys chtěl od Tomáše z jeho dovedností či povahy převzít pro sebe?
Fíša – V hokeji asi nic, ale v civilu bych chtěl být stejně vtipný jako on. Tedy někdy.
Fíďa – Nevím, asi nic. Mě to stačí jak to je a není potřeba to zlepšovat věcmi od něj.
3.Považuješ shodné jméno Tomáš za výhodu či nevýhodu?
Fíďa – Mě je to vcelku jedno, protože já mu říkám Tomáš a sebe moc neoslovuju. Takže tohle není můj problém.
Fíša – Občas to bývá složité na hokeji, když jeden dá gól, druhý má třeba asistenci a pak je kolem toho zmatek, ale to se dá přežít.
Stalo se někdy, že jste druhému Tomášovi záviděli jeho dárek?
Fíša – Asi ani ne. Většinou je to tak nějak vyrovnané.
Fíďa – Myslím, že ne. Velký dárky se většinou dostávají na vánoce a narozeniny, a to nevím, co kdy dostal.
4.Měli jste mezi sebou někdy spor o děvče?
Fíša – Ne!
Fíďa – Ne!
Líbí se vám stejná děvčata?
Fíša – Nevím, asi ne. My se o tom moc nebavíme.
Fíďa – Není na to čas.
Líbí se vám vůbec děvčata?
Fíša – Ano.
Fíďa – Taky ano.
Dobrá, a jaká se vám líbí děvčata?
Fíďa – Málo blbý, takže trochu chytrý. Ne moc malý, ale ani ne moc velký, myšleno do výšky i do šířky.
Fíša – Docela dost s ním souhlasím
Zkuste být aspoň trochu konkrétnější, jako třeba jaký by měla mít oči či vlasy.
Fíša – Třeba modrý oči.
Fíďa – No, je dobrý když má vlasy. Když nějaký budou, tak budu opravdu rád.
5.Stalo se někdy, že jste se jeden za druhého styděli?
Fíša – No, někdy. Třeba, když ze sebe dělá debila (smích).
Máš nějakou konkrétní historku?
Fíša – Ono je to skoro pořád.
Fíďa – Já jsem se tedy za Tomáše asi nikdy nestyděl. Mě je to jedno jak se chová ve společnosti.
Já tedy jen závěrem jako správné investigativně bulvární paparazzo pokusím odhalit některé skryté souvislosti. Původ jména Tomáš je z aramejského (zde shledávám spojitost s Dagestáncem) Tóm a v překladu znamená „Dvojče“. Toto odhalení je jistě pro mnohé šokující, ale může jej vyvrátit jen zkouška DNA. A těm, kdo mají pochybnosti o mých zjištěních, můžu jen připomenout jednoho z apoštolů – „nevěřícího Tomáše“.
Pánové všechno nejlepší a mnoho úsměvu, protože s tím prý jde všechno líp.
TENTO TÝDEN SLAVÍ
Matěj Procházka
1.Předem se omlouvám za zpoždění s rozhovorem, ale nějak jsem minulý týden nestíhal, takže o něco později, ale stejně upřímně: „Všechno nejlepší“. Jaká byla oslava?
No, taková ta rodinná normálka, takže nic moc.
A co dárky?
Jo to bylo dobrý. Dostal jsem samý peníze, abych si za ně koupil nový mobil.
2.Máš moc hezké křestní jméno, řekli ti někdy rodiče, kde pro něj vzali inspiraci?
To opravdu nevím, to mi nikdy neřekli.
Omlouvám se, ale já když slyším jméno Matěj, tak se mi vybaví český film „Matěji, proč tě holky nechtěji“ a především pak „Matějská pouť“. Takže, chodíš rád na pouť?
Ano chodím rád, ale ne na tu Matějskou.
Předpokládám tedy, že máš na mysli Sedleckou. Která atrakce je tebou nejvyhledávanější?
Autodrom. Mám rád to bourání. Užije se u toho sranda.
Když se ještě vrátím k tomu českému filmu, máš nějaký trik, na který balíš holky?
Ne to nemám.
A co bys napsal do seznamovacího inzerátu, kdyby sis nějaký dával?
Já bych si seznamovací inzerát určitě nedával.
Dobrá, ale pouze hypoteticky, jak by ses tam ve zkratce popsal?
Nevím, snad že hraju hokej, že jsem z Kutné Hory a že je mi patnáct let.
Když jsme se dostali takhle k hokeji, kterou vlastnost považuješ za nejdůležitější pro úspěch v hokeji?
Asi souhru všech hráčů.
3.Nedávno jsem byl u tvého táty v práci, kde měl na nástěnce jednu vaši rodinou fotku, ale nejméně čtyři vašeho pejska. Řekni nám o něm něco.
Jmenuje se Becky a je to s ním dobrý, protože ani moc nezlobí. Občas zkoušíme nějaký cviky a něco už docela umí, ale především je to velký mazel.
Chodíš ho taky venčit, nebo jen táta?
Všichni se střídáme.
4.Máš svůj profil na facebooku?
To má snad každý v téhle době, takže jo.
No, já třeba ne.
Já samozřejmě myslel z mladé generace.
(smích) Dobrá, hezky jsem si naběhl, ale zpět k tobě. Chodíš tam často a v čem spatřuješ jeho výhody?
No, jsem tam poměrně často, protože je tam přímý kontakt a do pár vteřin vidíte odpověď a kdo tam je.
A v tom asi bude ten můj problém, že já pod přímým kontaktem vnímám i tu fyzikou přítomnost. Ale abychom zůstali u tebe, máš mezi svými „přáteli“ i lidi, které jsi nikdy neviděl?
Asi by se tam takový určitě našel.
5.Jaké je teď tvé největší přání?
Jako věcné, nebo co dál v životě?
Jak chceš.
No, po škole bych se chtěl někdy podívat tak asi na rok do Ameriky.
Co tě na tom láká?
Že je tam všechno nové a je to úplně jiné než Evropa.
Hezké přání, tak ať se ti splní a ještě jednou všechno nejlepší.
Sršni Kutná Hora – HC Rakovník
2 : 7 ( 1:2, 1:3, 0:2 )
Opět prošustrováno
Na sklonku naší letošní hokejové sezóny jsme skoro jako v NHL nastoupili k druhému utkání během dvou dní. Po tom pátečním nám ani nestihly pořádně vyschnout ribana a chrániče a už tu byl další duel - tentokrát proti týmu HC Rakovník. Vzhledem k zraněním a absencím některých hráčů, mohla předzápasovou kabinou klidně foukat meluzína, ale díky výpomoci ze starších žáků jsme nakonec i tento zápas odehráli.
Utkání začalo nečekaně ledovou sprchou, když jsme již po 27 vteřinách prohrávali 0:1. Ale z vlastní početné zkušenosti víme, že takto rychlé góly nerozhodují zápasy, a proto nebyl důvod se ještě znepokojovat. V 8.min. se Michalovi po přihrávce Fíši podařilo využít naší přesilovou hru a začínalo se znovu – 1:1. Bohužel ani reparát se nepovedl a již za další minutu byla na opačné straně situace 2-2, kdy Miloš pokrýval sice správného hráče, ale názorně předvedl, jak to dopadne, když se v předbrankovém prostoru nebrání natěsno a neeliminuje hůl soupeře – 1:2. Zbytek třetiny se odehrál ve vlažnějším tempu, které zřejmě reflektovalo přicházející jaro se svou tradiční únavou. Jakoby se hráčům po pátečním zápase nedostávaly síly a hokejová myšlenka.
Kdo by čekal nějaký zásadní obrat v průběhu druhé části hry, musel být zklamán a již po 58 vteřinách soupeř využil přestávkou rozdělenou přesilovku - 1:3. Hra i nadále působila poněkud rozháraně, na obou stranách spíše vládl chaos a pěknou akci abys pohledal. Naše útočné snažení se často omezilo pouze ke strojovému nahazování puků do útočného pásma, kde nám scházel přímočařejší tah na branku s pohotovým a rychlým zakončením. Místo toho jsme se utápěli ve zbytečných zasekávačkách a kličkách, což bylo glosováno povzdechem i z protilehlé tribuny: „Ach bóže, střílej, střílej…“. Že by měl někdo převahu se vlastně ani říct nedá, prostě nuda nuda, šeď šeď, přesto po čtyřiceti minutách 2:5. Abych ale nezapomněl, musím zmínit Michalovo trestné střílení, kdy byl faulován po neohroženém průniku svou stranou. Provedení této standardní situace, bylo špičkové a jistě by si našlo svoje místo v učebnici pro mladé hokejisty.
S nástupem do poslední třetiny se konečně podařilo zahřát motor Sršňů na pracovní teplotu. Jakoby trochu zanevřely na obrannou činnost, všechno vrhli do útočení a výsledkem byl téměř desetiminutový soustavný tlak, kdy se střídala šance za šancí a korekci stavu scházelo kolikrát jen to pověstné štěstíčko. Jako po Fíďově vydařené střele, kdy byla spojnice proti jeho zápisu do listiny střelců. Nicméně ve chvílích největšího náporu nepřišla tentokrát sprcha, ale přímo ledová káď v podobě dvou inkasovaných branek v rozmezí 13 vteřin. Byla to opravdu škoda, protože Fífa si v této části v podstatě nesáhl na puk. Z hráčů bylo i nadále cítit snahu dohrát poslední domácí utkání důstojně a se zdviženou hlavou, přesto už se ale nepodařilo oživit předcházející drtivý tlak. Na světelné tabuli tak po 60 minutách svítilo nelichotivých 2:7.
V našich řadách tentokrát zaslouží speciální pochvalu celá druhá lajna, která i doplněná o starší žáky, se svou hrou častokrát vyrovnala té první. Na beku pak musím jmenovitě zmínit Pavla a Vojtu, kteří při hře 5na5 byli z inkasovaných branek pouze u jedné a své kolegy z první obranné dvojice výrazně zastínili. Pavel naplňuje nároky na moderního ofenzivního obránce, ale především je to neskutečně poctivý hráč, který si před sebe rád klade vysoké cíle, pro jejichž dosažení je ochoten na sobě pracovat i individuelně. Tentokrát prokazoval svou sílu v osobních soubojích, kde soupeře překonával díky své síle, vysoké akceleraci pohybu a inteligenci. Vojta pravděpodobně nikdy nebude brilantní v úrovni dovedností rukou s bruslením, ale svědomitě a zodpovědně plnil defenzivní úkoly, dokázal hráče odstavit od puku, a aniž by ho pak jen zbytečně odpaloval, rychle a efektivně jej dopravoval ven z obrané zóny.
Nevím co napsat závěrem, abych se neopakoval a mělo to nějaký smysl. Opět jsme podali dobrý výkon pouze v části utkání, což už je pro nás tak trochu typické a bohužel je to špatně. Chápu, že opakující se porážky mají devastující dopad na motivaci, a i když v některých zápasech k nám byl hokejový manitou pěkně nefér, tento víkend byl spravedlivý. S předvedenou hrou a nasazením vždy jen v menší části zápasu jsme si nezasloužili víc. Porážky jsou součástí života a i z nich se dá mnohému naučit a pochopit. No, a jak řekl klasik: „Naše největší úspěchy jsou často vykoupeny odrazy ode dna“.
Sestava:
brankaři: Wagenknecht Filip
obránci: Konečný Miloš, Fišar Tomáš st., Brabec Pavel, Hribik Vojta,
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml.,, Macháček Ondřej, Koubský Jakub, Koubský Petr, Plíhal Ondřej
branky: Šváb Michal 2x
asistence: Fišar Tomáš ml., Dytrych Vojta
Sršni Kutná Hora – HC Rytíři Vlašim
2 : 8 ( 2:2, 0:2, 0:4 )
Přijela pouť
Od Zimních Olympijských Her již uplynulo dost dní na to, aby hokejový labužník znovu zatoužil vidět kvalitní utkání odhodlaných soupeřů. Řekněme ale rovnou, že páteční zápas dohrávaného 24.kola KLD mezi týmy SK Sršni Kutná Hora a Spartak Vlašim tento požadavek splnil pouze v první třetině. Řeklo by se, vzhledem k současnému postavení těchto tradičních rivalů v tabulce, že utkání mělo být pro Rytíře, kterým momentálně schází jediný bodík k vítězství v celé soutěži, jednoznačnou záležitostí. Ale v minulosti a nechoďme daleko, např. vzpomeňme naše poslední měření sil ve Vlašimi, už se několikrát pozice papírového favorita vymstila.
Úvodní třetina splnila veškerá očekávání náročného diváka, a tak mohl spatřit pravou nefalšovanou pouť se vším všudy. Hru nahoru dolu v kvapíkovém tempu jak na horské dráze, slušnou střelnici, povození na kolotoči a občas i centrifugu. Dvakrát jsme sice po gólech Michala a Davida vedli, ale hosté díky drobným výpadkům na některých našich atrakcích (poprvé soupeř vcelku jednoduše vybruslil z rohu až před gólmana a v druhém uklidil puk, který vypadl z Fífy do odkryté branky) stačili vždy korigovat. S první sirénou tedy stav 2:2, ale celkový dojem z Prátru byl výborný.
Nálada a odhodlání v kabině před další dvacetiminutovkou bylo dost dobré, takže jsem předpokládal, jako bych měl v kapse křišťálovou kouli, že nic nebrání tomu pokračovat v předváděné hře. Optimismus je super věc a lidem pomáhá bojovat s nepřízní osudu. Bohužel, asi bych měl ale tu svou kouli někde reklamovat, protože to vypadá, že začíná věštit nesmysly. S nástupem na led došlo v přístupu domácích kolotočářů k poměrně zásadní změně - zavřeli řetízkáč a přesedli na labutě. Tomu odpovídala i druhá třetina, ve které jsme byli pouze diváky na spoustě dostupných pouťových atrakcích. Nebylo proto vcelku nijak velkým překvapením, že se na světelné tabuli poměrně rychle u soupeřových vstřelených gólů objevila trojka, zatímco u nás zářila stále dvojka. Dvě minuty před odchodem do kabin měl vyloženou šanci srovnat skóre Michal, ale nedal a naopak jsme hned z protiútoku inkasovali počtvrté. Domnívám se, že kdyby situace skončila obráceně, mohli jsme se ještě pokusit dostat do zápasu, takhle se ale nad naší střídačkou pozvolna začínala stahovat černá mračna. Stav 2:4 vydržel až do další sirény a nám tak už na nějaký obrat zbývala pouze poslední perioda.
Po druhé přestávce ale domácí atrakce definitivně zmizely a byl k vidění pouze strašidelný hrad, v kterém občas proběhla i jízda hrůzy, což se poměrně zásadně projevilo na obrazu hry i celkovém skóre zápasu 2:8.
Dostali jsme od Vlašimáků zasloužený klepec, přestože jsme mu byli v první třetině naprosto vyrovnaným a troufnu si říct, že chvílemi i lepším soupeřem. Nutno ale přiznat, že na jednu dvacetiminutovku se nevyhrává a v dalším průběhu byli hosté hokejovější a lepší. Přesvědčili, že chtějí víc vyhrát a postup do kvalifikace o ligu staršího dorostu je pro ně více než lákavou výzvou. Popravdě, ještě teď, několik hodin po utkání, si nedokážu racionálně vysvětlit proměnu našeho mužstva a přístupu některých jednotlivců během první přestávky. Jak řekl jeden z rodičů: „Do druhé třetiny nastoupilo úplně jiné mužstvo“. Pro potvrzení těchto slov přikládám statistiku střel na bránu po jednotlivých třetinách – 17:14, 2:16, 3:11. Co dodat? Znovu se potvrdilo, že ne všichni hráči jsou schopni nebo spíš ochotni, předvést výkon určitých parametrů a tzv. pracovat v únavě po celý zápas. Ovšem bez hráčů, kteří to hrají srdcem a na beton, z toho pak bývá jen beton na natažených nohách a mizivé výsledky. No, a nebo si můžeme nalhávat, že soupeř měl výborného gólmana, rozhodčí jim připískával, hráli jsme do kopce, bylo málo světla, špatnej led a ...... však to znáte, ale to by byla hodně falešná písnička.
Nejlepším hráčem utkání pro mě byl tentokrát motivací přebitý Fíša, který táhl výkon druhé lajny, nevypustil snad jediné střídání a několikrát se dostal i do velice slibných šancí, jako byla i ta v dvojnásobném oslabení. Málem se mu podařil kousek podobně jako Petru Čajánkovi, který na mistrovství světa ve čtvrfinále v roce 2009 ve Švýcarsku proti Švédům ujel a dal gól, jenže Fíšovi tentokrát nebylo přáno. Přesto ukázal, že kromě využívání svých fyzických parametrů pouze k tomu, aby připravil soupeře o puk, či tvrdě vystřelil, dokáže taky, když má chuť, hrát aktivně dopředu, ale i dobruslovat dozadu.
Sestava:
brankaři: Wagenknecht Filip, Pekař Tomáš
obránci: Konečný Miloš, Fišar Tomáš st., Brabec Pavel, Hribik Vojta,
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Jestříbek David, Fišar Tomáš ml.,, Macháček Ondřej, Procházka Matěj, Koubský Petr
branky: Šváb Michal, Jestříbek David
asistence: Brabec Pavel, Šváb Michal, Fišar Tomáš st.
HK Kralupy nad Vltavou – Sršni Kutná Hora
11 : 5 ( 4:2, 4:2, 3:1 )
Sršni opět dostali víc gólů než dali
Po kratší odmlce, způsobené přeloženým zápasem s Vlašimí, jsme se opět vrátili do finišujícího kolotoče KLD, ale bohužel již definitivně bez Červajze a Johanky, kterým sezóna předčasně skončila. V oslabené sestavě doplněné o starší žáky, jsme po šňůře běžných hokejových výsledků utrpěli zase jednou pořádný debakl a projeli to na ledě týmu HK Kralupy nad Vltavou 11:5.
Zápas přitom začal velmi nadějně, když po rychlém zavezení puku Michalem do třetiny, přesné nahrávce a rychlém a pohotovém zakončení Dýti jsme již po 9 vteřinách vedli 0:1. Domácí to ale vůbec nevyvedlo z míry a v rozmezí mezi 7. a 16.min. dokázali čtyřikrát využít skulin a nedůrazu v naší obranné hře, jakož i ne zcela přesvědčivých brankařských zásahů – 4:1. Nepříznivé skóre se nám ale podařilo ještě 40 vteřin před odchodem do kabin upravit, když si aktéři první branky tentokrát prohodili role – 4:2. Tímto skóre úvodní třetina skončila. Třetina, která byla herně, střelecky i na šance vyrovnaná, bohužel ale s rozdílem, že my jsme vícekrát nedokázali zvednout ani tu nejnápadněji hozenou rukavici.
Druhé dějství jsme začali dvouminutovým trestem (jediný v celém zápase!) za pozdní příchod na led a zde se musím všem omluvit, protože vina padá jednoznačně na mou hlavu (spíš tedy hubu). Na druhou stranu, ale musím říct, že jsme oslabení zvládli výborně, aniž bychom soupeře k něčemu pustili, což mě utvrdilo v pocitu, že dnes to rozhodně není ztracené. V hlavách jsme měli poměrně velkou touhu po vyrovnání, což se projevilo v polovině zápasu i na skóre, když jsme snížili na kontaktních 5:4. Pověstná jiskřička naděje, která probleskla naší střídačkou, ale pohasla již za pouhou minutku, když Fífovi projela mezi betony jednoduchá střela po ledě – 6:4. Byl to takový ten gól „vykošťovák“, který srazí ke dnu zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli, a tak Fífa v rozmezí následujících pěti minut lovil ještě dvakrát puk ze své sítě – 8:4.
Mezi třetinami bohužel proběhl nepříjemný incident, který měl vliv na sestavu do poslední dvacetiminutovky, ale nechci tady rozhňahňávat, co má zůstat za dveřmi kabiny, a taky uznávám, že každý má právo na chybu. Jen chci říct, že nikdy nepřistoupím na to, aby si hráč diktovat s kým bude a s kým nebude hrát a v mé přítomnosti urážel své spoluhráče! Poslední perioda už nějaký výraznější obrat ani změnu herního projevu nepřinesla. Prohráli jsme jí, jako i ty předešlé o dvě branky a stanovili tak konečný výsledek 11:5.
Co říct závěrem? Myslím, že máme na lepší výkon, než jsme předvedli a lepší výsledek než jsme uhráli. První lajna rozhodně ukázala svou ofenzivní sílu a jejich hra dopředu se mi líbila. Na druhou stranu z jedenácti inkasovaných branek byli na ledě u šesti, a to je prostě moc. Ostatní hráči se většinou dokázali prosadit jen minimálně v osobních soubojích, některým chyběli kvalitnější hokejové dovednosti a jiným větší důraz, či osobní statečnost při hře s kotoučem. No a popravdě ani jeden z našich gólmanů se opět úplně nevyvaroval laciným gólům. Přesto vám chci poděkovat, že jste nesložili zbraně a snažili se hrát a bojovat až do možná trpkého konce. Za snahu se ale odměňuje naposledy asi tak na prvním stupni ZŠ, a proto jestli bude chtít příště nějaké body, budete muset předvést lepší a především bezchybnější výkon.
Tak nějak z naturelu a principu nechci končit negativně, a proto jedna milá kuriozitka závěrem. V průběhu druhé třetiny Fíďovi nevydržela hokejka a rozlomila se. Čepel elegantním obloukem opustila shaft v jeho rukách, ale Tomáš nezaváhal a hned mu docvaklo, že za použití vycházkové hole pro zakrslého turistu na ledě je trest za nevyhovující výstroj. Okamžitě se rozloučil se zbytkem své hole a pokračoval ve hře bez ní, aby za několik okamžiků zastavil ukázkovou placírkou puk směřující do odkryté části branky. Geny hold nezapřeš, ani ty fotbalové.
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Konečný Miloš, Fišar Tomáš st., Brabec Pavel, Hribik Vojta,
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml.,, Macháček Ondřej, Koubský Petr, Koubský Jakub, Procházka Matěj, Bachtík Dominik, Havránek Štěpán
branky: Šváb Michal 3x, Dytrych Vojta 2x
asistence: Šváb Michal 2x, Fišar Tomáš ml. 2x, Dytrych Vojta, Konečný Miloš, Hríbik Vojta, Brabec Pavel
TENTO TÝDEN SLAVÍ
Ilona Jelínková
1.Dodržím společenský bonton a neprozradím tvůj věk, ale jaké období svého života jsi si zatím nejvíc užila a byla nejspokojenější?
Já myslela, že čím budu starší, tak to bude horší, ale ono je to naopak. Takže, když to tak vezmu, tak teď je to nejlepší a jsem úplně spokojená.
A v čem je to lepší než ty roky před tím?
Já mám pocit, že se cítím líp a líp a furt se to zlepšuje.
Jak to prosím tě děláš? Poraď mi, já už totiž jedu z kopce.
Já se tam taky možná jednou dostanu. Třeba až oslavím čtyřicítku, tak se to zlomí. Mám trochu strach, že to bude ten přelom. Uvidíme.
Takže neexistuje žádné top období?
Nevím, ale já bych se konkrétně někam vracet nechtěla.
Kolik let ti většinou lidé odhadují? Méně než ti je, zhruba stejně, více než ti je, nebo každý jinak?
Když mi bylo nějakých 24 let, tak mi jeden můj kamarád povídal: „Hele ty vypadáš dobře na svůj věk“, což mě potěšilo, ale pak dodal: „No já tedy nevím kolik ti je, tak 32, 33?“. Takže většinou mi hádají víc let. Prý je ale klamou moje děti, že když je mám tak velké, tak mi přeci musí být víc.
Jestli ty nebudeš takový ten přírodní úkaz jako Marie Rottrová, která v mladém věku nebyla prvoplánovou krasavicí, ale pak zrála jako víno a od určitého věku to byla nádherná ženská, jejíž vzhled mnozí obdivovali.
Že budu jako stárnout a současně mládnout? Ježiš Pavle to je nádherný, už jenom začít zpívat. No to musíš říct Zdeňkovi.
To já mu to řeknu, ale ty mu musíš zazpívat.
Já mu zpívám pořád, ale on to nechce poslouchat.
2.Nedávno jsi mi ukazovala - ježiši co!!! - fotku vašeho volejbalového týmu - tak to jo (smích), omlouvám se, ale já už zapomínám, co jsem kde ukazovala -, pověz mi o něm něco.
(dlouhý, předlouhý smích) No jsme nejkrásnější, nejšikovnější, prostě úžasný a minulou neděli jsme zase všechno vyhráli.
To už vás ani nemůže bavit.
Ale věř, že baví. My z toho máme obrovskou radost.
Kolik vás vlastně je?
Celkem je nás deset, ale teď tam máme jednu čerstvou těhulku.
Takže vás bude jedenáct. Kolik je vlastně přibližný věkový průměr?
Já jsem tam určitě nejstarší, ovšem věkový průměr jsem nikdy nepočítala. Odhaduji ale, že se to pohybuje někde kolem 32.
Z vlastní praxe víš, jak funguje i se svými specifiky, ženský sportovní kolektiv. Nahlédla jsi ale i pod pokličku toho pánského, takže jaké jsou rozdíly?
Chlapi jsou oproti ženským asi pohodovější. I když náš volejbalový tým je trochu rarita. My jsme se sešli takový úžasný holky, že se nedohadujeme, máme ze všeho radost a jsme pořád optimistický. Jsou ale i jiné týmy, kde se vzájemně pomlouvají, nasazují na sebe a takový to: „Podívej, jak v těch trenkách vypadá hrozně a jak je v nich tlustá“, což u kluků nebývá. Ale jak už jsem řekla, já měla fakt kliku a nemůžu si na holky vůbec stěžovat. Víš, v čem bude ale asi ten největší rozdíl? My když si vezmeme time-out, tak oproti vám neřešíme, jak odehrajeme následující situaci, ale koho škrtí podprsenka, kdo má jaké problémy, anebo říkáme: „Viděli jste toho pěkného kluka na balkóně, jak na nás kouká?“
Jestli vám tato strategie pomáhá vyhrávat zápasy, tak proč ne.
Pomáhá a jak jsem řekla, pořád vyhráváme.
Když to tak slyším, platí stále nabídka, abych vás šel trénovat?
No jasně! My bychom tě brali.
Dík, tak po sezóně jsem tam.
3.Pro mnohé jsi takový elefant terrible. Máš i ty ten pocit?
Omlouvám se, ale nevím, co to znamená. Elephant je v angličtině ale slon ne?
Nevím, jestli to řeknu úplně přesně, ale měl by to být výraz pro člověka, jednajícího bez ohledu na společenské zvyklosti.
Jo, tak to je asi pravda. Často dělám věci bez rozmyslu a zřejmě jinak než by se mělo. Já se ale snažím být v normálu, ale nějak mi to prostě nejde.
Míváš s tím problém?
Myslím, že ne, protože se mnou okolí soucítí a neřekne mi to. Nebo spíš takhle. Problém s tím nemívám, protože si ho nepřipouštím, a to vidím i v Johance. Taky s tím nemá problém.
Vnímám to podobně, že v tom bohémismu je po tobě.
Asi tak.
4.Věříš na smůlu pátku 13.?
Jo, to jo.
A jak se to projevuje?
Snažím se na to nemyslet. Sice se nejdřív leknu: „Ježiš, pátek 13.“, ale pak si to nepřipouštím.
A i jinak jsi pověrčivá?
Ano. Já když vidím třeba kominíka, tak k němu hned běžím a držím se za knoflíky, nebo když mi třeba přeběhne černá kočka přes cestu, tak se okamžitě zastavím. Jsem pověrčivá, ale na druhou stranu si to snažím vždycky nějak okecat, a třeba s tou kočičkou si hned řeknu, že měla určitě na bříšku bílý flíček, takže to neplatí. Pravda je, že jsem pověrčivý typ a vnímám to, ale čeho se opravdu držím, že každý je svého štěstí strůjcem.
5.Na kterou vlastnost, kterou jsi zdědila po svých rodičích, jsi nejvíc hrdá?
Proboha, proč se mě pořád ptáš na vlastnosti, vždyť to je strašný. No, rozhodně jsem po mámě a Zdeněk je z toho nešťastný, takže nevím, co si z toho vybrat. Všude chodila pozdě, byla hrozný plašan a přesně jako já společensky nezapadala. Ovšem byla to učitelka a já jsem hrdá, že jsem po ní.
Když to obrátím, je nějaká vlastnost, kterou bys raději nezdědila po svých předcích?
Ne, já jsem se sebou spokojená a i s tou svou nedochvilností dokážu v pohodě žít. Jenom Zdeněk s tím má problém.
Ovšem to je jeho problém, tak ať si ho vyřeší.
To jo. Ale vážně, samozřejmě, že jsem taky někdy nabručená, jako bývá každý, ale já se cítím opravdu v pohodě a šťastná.
O skutečném věku Ilky se tedy budou i po tomto rozhovoru vést oprávněné debaty. Ať je tedy pravda 25, 30, nebo 35, Ilka pro mě představuje ideál neobyčejného štěstí, kterým se může naplnit i úplně obyčejný život, a proto ukončím tento narozeninový rozhovor větou kněžny z díla B.Němcové: „Šťastná to žena…“. VŠE NEJLEPŠÍ.
Sršni Kutná Hora – HC Sršni Sedlčany
4 : 5 ( 1:0, 1:0, 2:5 )
Dobrý výkon se slzou v oku
Neuběhlo ani třináct hodin od posledního zápasu v Poděbradech a opět jsme se sešli, tentokrát k dohrávce odloženého zápasu 22.kola KLD Sršni Kutná Hora versus Sršni Sedlčany. Sestava na tento zápas se ovšem do poslední chvíle měnila stejně jako počasí letošní zimy. Již předem bylo známo, že tentokrát s námi nebude moci hrát mimo Miloše, který je na horách i David s Michalem, kteří nastoupí za juniory a Johanka, která v sobotním zápase rozšířila naší marodku. Povolali jsme proto dva staršáky Ondru a Petra, ale naše sestava se během rozbruslení ještě zúžila o Červajze, který i s bolestí zad přišel na zápas, to alespoň zkusit. Bohužel to ale nešlo a pohled na pohodového a věčně usměvavého kluka, kterému s každým pohybem tekly slzy po tváři, mi rval srdce z těla. Hlavou se mi jen honily myšlenky, že tohle přece ne, že takhle sport nechci dělat, a tak jsme poslali Honzu svléknout a rovnou k doktorovi. Nikomu v kabině samozřejmě nebylo do zpěvu, hrát s tímto silným soupeřem pouze v devíti a z toho ještě s dvěma staršáky není určitě jednoduché, ale ve chvíli, kdy už jsme se zvedali k odchodu na led, nám nalil koňskou dávku optimismu Michal, který se z ničeho nic objevil ve dveřích s tím, že jde hrát za dorost. Zvraty jak v holywoodském trháku, ale návrat našeho kapitána do sestavy byl v tu chvíli pozitivně cítit na všech hráčích.
Zápas začal velmi svižně a emotivně. Hrálo se nahoru dolu ve velkém tempu a v 5.min. otevřel skóre Michal svou typickou střelou po průniku levou stranou – 1:0. Ani v druhé části se toho příliš nezměnilo. Michal v čase 30.44 zvýšil naše vedení již na 2:0 a troufnu si říct, že jsme byli v této fázi lepším týmem, který měl zápas pod kontrolou. Brankář se Sršněm na prsou musel zasahovat jen sporadicky, bohužel jeho spoluhráči již nebyli schopni přetavit další vyložené šance ve výraznější gólový náskok.
Ani vstup do posledního dějství nenasvědčoval blížící se obrat v zápase. Stále jsme hráli aktivně a soupeře nepouštěli do nějakého závratného tlaku. V čase 49.23 přišlo první varování, když hosté rozebrali naší obranu a střelou do odkryté části branky snížili na 2:1. Za další dvě minuty již ale přišla pořádná facka, poměrně jednoduchá střela od modré proskotačila Fífovi mezi betony a rázem bylo z ničeho nic srovnáno – 2:2. Takový gól padá na vrub gólmana, ale na druhou stranu musím říct, že Fífa do té doby, samozřejmě někdy i s přispěním stěstěny, chytal spolehlivě. Za jednu chybu se v brance nestřídá, ale na druhou stranu mezi našimi tyčemi najednou seděla schoulená hromádka neštěstí a já se rozhodl tam poslat v tu chvíli pohodového a sebevědomého Honzu, což se ale ukázalo jako špatný tah. Šest minut pobytu na ledě, pět střel, tři branky….., co dodat. Snad jen, že po gólu na 4:5, kdy nahození od modré podcenil a plachtící puk skončil v bráně, jsem nevěřil svým očím a měl je vyvalený jak kráva před kopcem. Závěrečný tlak a ani power play nám již ale bohužel neumožnila si čichnout byť k jedinému bodu.
Tak dnes nám scházelo to pověstné štěstíčko, protože jsme tahali celý zápas za ten delší konec, ale na konci se to zase otočilo. Byl to dobrý výkon po herní stránce se špatným výsledkem, což je ale v hokeji rozhodující. To, že jsme nedali víc gólů, to se stane, někdy to tam opravdu nepadne, ale tentokrát jsme opět ztratili zápas po neskutečně laciných gólech, a když si zpětně některé vybavím, ještě stále se mi dělá lehce nevolno.
Už se to tak trochu táhne jako tenká červená nit protkaná letošní sezónou. Naše labutí píseň nejprve vyletí vzhůru a pak – jako obvykle – padne pěkně na čumák. V posledních 11 zápasech jsme již šestý prohráli o jediný gól a přitom v každém jsme vedli. Je to až příliš kruté a osobně nesu tento fakt velmi těžce. Ne kvůli sobě, ale kvůli vám, protože nemám pocit, že si to zasloužíte. Kdybych viděl, že vypustíte zápas jako s Popovicemi, budu naštvaný, ale když makáte 60 min. a pak všechno ztratíte hloupými góly, když vím, že chodíte poctivě na tréninky a snažíte se – tak mě to opravdu mrzí.
Pro mě osobně byl nejlepším hráčem víkendu Michal, který si za svůj výkon zaslouží v dnešním článku samostatný odstavec, jelikož takový výkon, jaký předvedl se jen tak nevidí. Ano, z deseti našich vstřelených branek, devětkrát pomyslné červené světlo za soupeřovým brankářem rozsvítil právě on. Nemá cenu tady nějak rozebírat přednosti a dovednosti našeho rychlonohého snipera. Pro většinu lidí od hokeje je většinou zážitek sledovat jeho hru, chytrost a šikovné ruce. Možná někdo namítne, že někdy trochu zbytečně rád zakončuje většinu akcí, ne vždy volí správné řešení herní situace a že ve vypjatých chvílích zápasu jako by chtěl všechnu odpovědnost vzít pouze na sebe. Asi jo, ale nikdo nikdy mu nemůže vyčíst, že by vypustil byť jedinou minutu zápasu, to opravdu ne, a to ho v mých očích dělá tím nejlepším kapitánem, kterého tenhle tým mohl letos mít.
Celý ten to příhovor zakončím otřepaným sportovním moudrem, které jsem i zmínil v kabině před tímto zápasem. „Rozdíl mezi vítězem a poraženým je v tom, že vítěz dokáže znovu nasednout na koně, který ho shodil“. Pravda je, že tento víkend nás kůň nejen shodil, ale i docela tvrdě nakopnul, přesto já vstávám a znovu nasedám. Nedám totiž svou kůži tak snadno a věřím, že nebudu sám….
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Fišar Tomáš st., Fišar Tomáš ml., Brabec Pavel, Hribik Vojta,
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Plíhal Ondřej, Macháček Ondřej, Koubský Petr, Koubský Jakub
branky: Šváb Michal 4x
asistence: Dytrych Vojta 2x, Fišar Tomáš st.
HC Poděbrady – Sršni Kutná Hora
7 : 6 ( 3:3, 2:1, 2:2 )
Vyrovnaný zápas se špatným koncem pro Sršně
Sobotní předobraz zápasu s Poděbrady dával tušit velkou bitvu s momentálně třetím týmem KLD. Jak už jsme si ale několikrát vyzkoušeli, při podání 100% výkonu dokážeme hrát o body s každým, a proto nebyl důvod nenastupovat se zdviženým hledím.
Soupeř byl zpočátku výrazně lepší a několikrát nám zle zatopil, ale gól Michala v 7.min. nejen otevřel skóre utkání na 0:1, ale především nás nastartoval a dostal do zápasu. Hra se pak přelévala od branky k brance, šance naskakovaly shodně na obou stranách a spustila se gólová přestřelka jako v iráckém Bagdádu. První dějství tak skončilo brankovým smírem 3:3 a nás mohly mrzet dvě Davidovi tyčky a neproměněný samostatný nájezd.
Druhá třetina již bohužel začala bez Johanky, která nemohla pokračovat pro velké bolesti kolena, ale jak se později ukázalo, nebyl to ten poslední políček, který si pro nás hokejový Manitou na tento víkend přichystal. Ale zpět mezi mantinely. Hra plynula rychle a nabídla podobný hokej jako předcházející dějství. Brzy proto bylo jasné, že toto vyrovnané utkání rozhodne jeden dva góly. V této části dal soupeř ale bohužel o jeden víc, takže po 40 minutách byl stav 5:4.
Do poslední periody jsme nastupovali s odhodláním otočit kormidlem zápasu opět na naši stranu, ale situaci nám zkomplikoval gól domácích na 6:4 v čase 47.42. Bylo to v této přetahované vůbec poprvé, kdy se jednomu z týmů podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a pro mnohé fanoušky v hledišti to byl rozhodující moment. Přestože v tu chvíli by na nás vsadil tu pověstnou zlámanou grešli snad jen šipkař Vláďa, kluci ukázali, že mají srdce na správném místě a umí zabojovat. Vydolovali ještě zbytky sil a během šesti minut dvěma brankami srovnali na 6:6. Neuvěřitelné, bylo vyrovnáno a již poněkolikáté jsme byli opět na začátku. Teď ale, jestli se spokojit s remízou, nebo zabojovat? Samozřejmě že zabojovat! Domácí jsme sevřeli ve třetině a vítězný gól doslova visel na vlásku, ale jak už to tak v hokeji bývá, že když nedáš – dostaneš, přihodilo se to i tři minuty před koncem nám. Stav 7:6 již vydržel do závěrečné sirény a my si tak připsali další prohru o jeden gól se silným soupeřem.
Co dodat? Kdybych to měl shrnout jednou větou - povedený zápas se špatným výsledkem. Jsem přesvědčený, že jsme s Poděbrady odehráli vyrovnanou partii a za svůj výkon si alespoň bod zasloužili. Nicméně na zásluhy se nehraje a je pravdou, že jsme tentokrát inkasovali dva smolné a tři vyloženě laciné góly, které padají na vrub chybám našich hráčů a gólmana. Abych ale nekončil tak pesimisticky, uzavřu to větou našeho vedoucího Zdeňka: „Je příjemné vidět, jak se třetí tým soutěže upřímně raduje, že porazil předposledního gólem v posledních minutách“. A skončit s tímhle pocitem to není vůbec špatné.
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Fišar Tomáš st., Červinka Jan, Brabec Pavel, Jelínková Johanka (nedohrála)
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Jestříbek David, Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej, Hribik Vojta, Koubský Jakub
branky: Šváb Michal 5x, Dytrych Vojta
asistence: Jestříbek David 4x, Šváb Michal, Dytrych Vojta, Macháček Ondřej
SK Černošice – Sršni Kutná Hora
5 : 3 ( 1:0, 2:1, 2:2 )
Tentokrát Sršni bez kouče
Omlouvám se, ale jak si již brzy jistě všimnete, i tentokráte se ve svém reportu omezím pouze na suchá fakta a holá konstatování. Důvod ovšem není nějaká nechuť psát o prohraném utkání, ale tentokrát je zcela prozaický, a to moje neúčast na zápase z důvodu maturitního plesu mladšího syna. Takže chci touto cestou poděkovat svému asistentovi Braňovi, vedoucímu Zdeňkovi a zapisovatelce Ilce, kteří mě zastoupili a vše skvěle zvládli.
Upřímně, naše vyhlídky před zápasem nebyly nijak závratné, protože jsme cestovali na led vedoucího týmu soutěže KLD, který chce postoupit do ligy a především naše sestava byla oslabena o několik klíčových hráčů, a tak nedostatek dorostenců vyplnili starší žáci, kterým tímto děkuji. Stěžejní otázkou tedy bylo, jak se s touto výzvou dokážeme popasovat, protože věkový a početní rozdíl obou týmů byl podle zápisu naprosto markantní. Řečí čísel: hráči roč.97- Černošice 9 / Sršni 0, roč,98 – Č5 / S6, roč.99 – Č6 / S3, roč.2000 Č0 / S2, roč.2001 Č0 / S1. Tady není co dodat, snad jen, že i přes prohru 5:3 můžete být na dosažený výsledek hrdí a jak vím z referencí o zápase, podali jste dobrý, bojovný výkon, a velmi dobře zachytal Fífa. Takže všem upřímně gratuluji.
Protože v současné době řešíme v týmu každou zdravou ruku a nohu dovolím si závěrem touto cestou ještě apelovat na všechny členy týmu, aby nepodceňovali nástrahy zimního období a hlídali si nejen bezpečnost a koordinaci pohybu na zimou ovlivněných terénech, ale i kvalitu oblečení. Chodit běhat schody po tréninku do chladné haly jen v propoceném ribanu, nebo vyjít z kabiny, ještě rozpaření ze sprchy, přímo do mrazivé noci rozhalení a bez čepice je naprosto nezodpovědné. Mohlo by se nám také stát, že do posledních zápasů už nebude koho nasadit, jelikož únava materiálu zjevně stoupá do červených čísel a o moc lépe už asi nebude.
Sestava:
brankaři: Wagenknecht Filip, Pekař Tomáš
obránci: Fišar Tomáš st., Jelínková Johanka, Červinka Jan, Brabec Pavel
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Plíhal Ondřej, Macháček Ondřej, Hribik Vojta, Koubský Petr
branky: Plíhal Ondřej, Dytrych Vojta, Macháček Ondřej
asistence: Šváb Michal 3x
TENTO TÝDEN SLAVÍ
Braňo Hríbik
1.Když hrají hokej Češi proti Slovákům, komu fandíš?
Těm, kteří zrovna vyhrávají. To je jednoduchý ne.
A když je remíza?
Tak není komu fandit, takže mě to neštve. Vždycky fandím tomu, kdo vyhrává.
A doma máte nějaké fanouškovské spory?
Ne, ne. Vůbec to nehrotíme.
2.Na loňském soustředění jsi svým vyjádřením: „Být mladší, neváhal bych se vydat na nějakou vesmírnou expedici i s nemožností návratu,“ vzbudil rozruch a vyvolal roztodivnou diskusi až do ranních hodin. Máš nyní možnost seriozně a bez jakýchkoliv rádoby vtipných poznámek to blíže vysvětlit.
Na tom není co vysvětlovat. To je tak daný, že když by prostě dřív byla ta možnost, tak bych klidně někam odletěl. Na tom není nic tak zvláštního. To je jako, když jsem před lety odjel do Čech, nebo kdybych teď třeba odjel do Afriky nebo do Ameriky. Prostě bych tam dál žil, v tom není žádný rozdíl.
Je tam ale rozdíl v té nemožnosti návratu.
Někdy je nemožný se vrátit i z vedlejší vesnice domu. To si nevybereš.
Takže nemáš problém s kořeny, tradicemi a rodinnými pouty, které by tě vracely na původní místo?
Ne, to určitě ne. Nejlíp je samozřejmě tam, kde máš domov, ale domov je tam, kde si ho uděláš. A já s tím své zkušenosti rozhodně mám.
Kdyby tedy byly dřív reálné možnosti, tak nějaká galaxie Kentaurus mohla být dnes klidně tvým domovem.
Klidně. Kdyby tam se mnou byli ty správný lidi, tak proč ne.
Dobrá. Dá se tedy na základě toho říct, že máš dobrodružnou povahu?
Teď už ne, ale dřív určitě ano.
3.Kdysi jsme se potkali v GASKU na koncertě Ivana Hlase, jakou muziku vlastně posloucháš?
Poslouchám samozřejmě podle nálady, ale nejraději mám staré rockenrolly - 60 až 70 léta a pak country, to je druhá varianta.
Jaké máš nejoblíbenější interprety?
Mamas & Papas a z country jsem měl jeden čas rád Keeny Rogerse, ale nejsem nějak vyhraněný, spíš tak všeobecně.
Tedy musím říct, že Mamas & Papas jsi mi zahrál na citlivou strunku, která mi evokuje paradox z vlastního života. Už jako pubescent inklinující k bohémskému životu jsem je hodně poslouchal a samozřejmě i spoustu další jiné muziky, ale rozhodně jsem nesnášel dechovku, kterou zase miloval můj táta. Tehdy jsem to bral jako normální generační střet, který jednou potká i mě s mými dětmi. O to víc mě ale nyní udivuje, že tomu tak není, spíš právě naopak. Posloucháme hodně stejnou muziku, chodíme společně na koncerty, diskuse s Adamem o muzice a při muzice jsou pro mě jedny z nejhezčích, Bára ode mě chce každý večer hrát na kytaru před spaním a Ondra si dokonce k 22.narozeninám přál jediný dárek – nahrát CD s písničkami, co jsem před lety hrál jemu, aby mu to prý v Hradci připomínalo domov. Takže oproti mému dětství totální opak, ale jak to máš doma, s dětmi a muzikou ty?
Abych řekl pravdu tak u Vojty nevím, protože ten se nijak neprojevuje. On nemá vyloženě vyhraněný vkus a mě přijde, že poslouchá nějakou zvláštní muziku. Je taková vážná, moderní, fakt nevím kam to zařadit, ale ani jí moc neznám, protože jí poslouchá přes sluchátka a z počítače. A dcera ta poslouchá ty nejmodernější fláky z taneční muziky a diska, takže to taky není úplně ono. Mě v podstatě žádná muzika moc nevadí až asi na techno, to nemůžu, ale to ona neposlouchá. No, a když je třeba něco nového od Pink, tak si to taky rád poslechnu.
Takže dá se říct, že docela dobrý a žádná vzájemná hudební averse jak ji znám z dětství já, tam není.
No asi takhle. Já poslouchám to co ona a ona country nemůže. Ale rockenroll ten jo, ten taky poslouchá.
4.Jaký jsi byl jako dítě?
V jakém směru?
Rošťák, slušňák, průbojný, ctižádostivý, zakřiknutý, jak chceš?
Těžko to dnes posoudit, ale gauner určitě ne. Spíš jsem byl flákač a všechno jsem dělal na poslední chvíli před vyučováním. Ale dvojku z chování jsem nikdy neměl, i když několik úletů tam bylo. Takže vyloženě vzorné dítě jsem nebyl, ale nějaký průserář to taky rozhodně ne. Baráky jsem nepodpaloval, ale že bych chodil domu vždycky na čas to taky ne. Občas se stávalo, že jsem přišel v šest, i když jsem měl přijít ve čtyři.
Já na svých dětech často pozoruji své vlastní povahové rysy a bohužel především ty negativní. Jak s oblibou říká Zdeněk: „Vychováš všelico, ale geny nepředěláš“. Jak to máš ty?
Člověk na svých dětech vidí především to, co by sám na sobě nejraději změnil, takže tam je to 100%, i když někdy překvapí i nějakými dobrými vlastnostmi.
5.Jak před lety změnilo otcovství Tvůj život?
Asi hodně. Člověk začne být určitě víc zodpovědný, protože do té doby se nestará o to, co bude, maximálně tak o sebe, nebo o manželku. Vidíš, zrovna dneska jsem o tom přemýšlel, jak člověk má čím dál tím míň času. Když je mladý třeba jako Vojta, tak se nestará skoro vůbec o nic, pak je starší a stará se jenom o sebe, pak je ještě starší a stará se už i o děti a nakonec se stará o děti i vlastní rodiče a toho času je najednou opravdu málo.
Tak tohle období si právě radostně užívám, kdy má člověk starosti z obou stran a pracovně tomu říkám „Sendvičový věk“.
Jo tak to je přesně ono. Prostě, když nebyli děti, tak bylo jedno, jestli máš práci nebo nemáš. Nějak sis vždycky poradil, vždyť to znáš. Ale když se narodily děti, člověk začal být zodpovědnější. Já jsem například přestal kouřit pět měsíců před narozením a od té doby nekouřím. Jinak mě to ale nějak extrémně nezměnilo, jen jsem asi začal být zodpovědnější.
Braňo všechno nejlepší. Ať svůj „Sendvičový věk“ nějak zvládneš a máš i dost času na sebe a své zájmy.
Sršni Kutná Hora – Slavoj Velké Popovice
3 : 4 ( 2:3, 0:1, 1:0 )
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Fišar Tomáš st., Červinka Jan, Brabec Pavel, Konečný Miloš
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Jestříbek David, Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej, Hribik Vojta, Plíhal Ondra
branky: Jestříbek David, Plíhal Ondra, Šváb Michal
asistence: Jestříbek David 2x
TENTO TÝDEN SLAVÍ
Miloš Konečný
1.Miloši jsi jeden z těch co mají svátek a narozeniny v jednom měsíci a pak rok nic. Nepřišlo ti to někdy líto?
Nepřišlo, já dostávám pořád něco (smích).
Jak pořád? To jako slavíš Den knihy, Slunovrat, či MDD?
Ne to rozhodně ne! Ale občas jedeme s tátou nebo mamkou nakupovat a tam mi vždy něco koupí.
2.Který typ holky by sis vybral, kdybys musel? Krásná ale hloupá, nebo ošklivá ale chytrá?
Tak spíš tu krásnou ale hloupou (smích).
Proč?
Nevím. Asi abych si nedělal ostudu a chytrost bych když tak dohonil já.
A jaký typ holky se ti vlastně líbí?
Tak já už slečnu mám, takže snědá, hnědý vlasy a nejlépe i hnědé oči. Dál musí být hubeňoučká, pěknou postavu, hodná a moc hloupá taky nesmí být.
A ta tvoje jistě chytrá je?
Tak napůl (smích). Ne, dělám si legraci, je chytrá - radši.
3.Jak to jde s muzikou?
Teď jsme dlouho nezkoušeli, protože nám odešel zpěvák. On byl asi o dvanáct roků starší než my a chtěl si zkusit svou vlastní sólovou dráhu.
Nedávno jsem šel pro Báru do družiny a slyšel jsem tě bubnovat v té vaší zkušebně. Chvíli jsem poslouchal a musím říct: „Šlapalo ti to dost dobře“. Jak dlouho vlastně hraješ?
Od devíti let, takže sedm let.
Jsi samouk nebo jsi někdy chodil do hudebky?
Já jsem chodil pět let do hudebky, ale už jsem jí vychodil, takže teď si chodím občas zahrát k Ondrovi Štorkovi z Rybiček 48.
Takže punk?
Jo.
4.Máš oblíbenou sportovní značku?
Tak ohledně výstroje Bauer a hokejky mám nejraději od TPS.
Preferuješ nějaký specielní ohyb?
Já mám rád useklou špičku, protože se mi s ní líp střílí.
A co brusle?
Musím mít hodně tvrdé brusle, protože když mě někdo trefí pukem, aby mě to nebolelo.
Patříš k těm hráčům, co se nemůžou dočkat, až budou hrát bez košíku?
Jo. Chtěl bych už hrát bez košíku a mít jenom plexisklo.
A nebojíš se zranění?
Ne. Doufám, že se mi nic nestane.
5.Hokej hraješ již řadu let. Který z tvých trenérů tě v minulosti asi nejvíc ovlivnil a zůstal v paměti?
Tak první byl pan Čureja. Pak si pamatuji, že jsem občas chodil trénovat i s vámi a samozřejmě taky pan Procházka.
Který typ trenéra ti víc vyhovuje: hlučný a energický, nebo spíš klidný a rozvážný?
Já mám raději ty klidné. Ale vy jste v pohodě, i když křičíte pořád, protože to není ve zlém. Vy spíš chcete, abychom vás slyšeli a dělali věci naplno, což je dobře. Ale jak tady byl třeba ten trenér Růžička, to jsem raději rok nehrál hokej.
Miloši, především všechno nejlepší a v dalších letech ať potkáváš pouze trenéry, kteří budou pro tvůj hokejový růst přínosní a tvoje výkony jim dělají radost.
TENTO TÝDEN SLAVÍ
Ilka a Zdeněk Jelínkovi
Tento pozoruhodný pár, který slaví jmeniny společně v jednom týdnu, znám již řadu let, nicméně oproti mně zůstávají uvnitř stále tím mladým boyem a baby, což potvrdili i svými vtipnými odpověďmi na mé dotěrné otázky. Jen pro přesnost uvádím, že rozhovor proběhl odděleně.
1.Kdyby si měl/a možnost převzít si jednu vlastnost svého partnera, jakou by si zvolil/a?
Ilka – To je strašně těžký, protože on jich má moc, těch které bych potřebovala. Ale jestli tedy skutečně jenom jednu, tak asi abych nebyla tak líná, tedy abych byla tak pracovitá jako Zdeněk.
Dobrá, jestli je ti tedy líto, že jenom jednu, tak která by byla ta druhá?
Abych nechodila nikde pozdě (smích).
A třetí?
Abych byla taková chytrá a vtipná jako on (další srdečný smích).
Čím dál tím lepší, takže jdeme na čtvrtou?
Já bych to tedy uzavřela jednoduchou odpovědí, protože to bych tady mohla postupně jmenovat všechno. Chtěla bych být dokonalá jako on (teď už se musím smát i já).
To stačí, to je odzbrojující.
Prosím tě, máš to nahrávání dostatečně dlouhé?
Proč?
Protože až položíš tuhle otázku Zdeňkovi, tak bude dlóóóóóuhé ticho.
Zdeněk – (po položení otázky skutečně následuje neskutečně dlóóóóóuhé ticho) Sebe prosazení se.
Nerozvedeš to trochu víc, abychom to lépe pochopili.
Ne. Já myslím, že to není potřeba rozvádět.
2.Prozraď nám něco překvapivého a dalo by se říct až pikantního na svého partnera.
Ilka – Já myslím, že už víš úplně všechno.
Ale naši čtenáři ne.
Já nevím (cudný úsměv), tak třeba, když dělá velblouda (začínám mít problém se nadechnout mezi poryvy smíchu) a je u toho roztomilý.
Mohla bys našim čtenářům trochu přiblížit onoho velblouda?
To nejde, to se musí vidět, Ale tak si představ velblouda jak leží na zádech a odfrkuje.
Visuelně nebo akusticky?
Oboje!
Zdeněk – No pikantní pro vás je asi to, že chceme být pořád spolu.
To pro mě není nic pikantního.
Ne? A já myslel, že jo, když o tom pořád mluvíš.
Ale já chtěl něco pikantního o partnerovi a ne o Vás obou.
(ticho ještě delší než při první odpovědi) To, že všechno připálí, to není pikantní, to už všichni víte a nic dalšího mě nenapadá.
3.Čeho by se podle tebe vzdal tvůj partner, kdyby si musel zvolit jednu věc? A proč?
Internetu – mobilu – partnerky/a - motorky/auta – přátel – rodiny – peněz – sportu.
Ilka – Partnera určitě ne, toho by se nevzdal. Motorky asi taky ne, i když vlastně jednou už se jí kvůli mně vzdal, takže to je taky těžký.
Klidně pokračuj tou vylučovací metodou dál.
Hmotných věcí, těch by se vzdal, protože není ten typ, který by se vzdal takových věcí, jako jsou rodina, já a přátelé.
Zdeněk – Tak asi internetu nebo mobilu. Něco z toho, tedy aspoň doufám.
A proč?
Protože předpokládám, že k těm ostatním věcem má nějaký vztah a k těmhle asi minimální.
4.Prozraď nám alespoň jednu věc, na kterou máte diametrálně odlišný názor.
Ilka – Náš pes Alf (krátká odpověď, ale o to delší smích).
A v čem?
Já si myslím, že je strašně hodný a Zdeněk, že hrozně zlobí.
Dobrá a teď jako u první otázky. A druhá věc?
Nevím. Jako diametrálně odlišný názor už další nevím.
Zdeněk – Úklid (konečně okamžitá odpověď).
Už jsem se smířil, že odpovídáš téměř výhradně v holých větách, ale mohla by být alespoň více slovná!!! Takže čeho se to týká a v čem se váš názor liší?
Všeho a ve všem, a když nikdo jiný nepochopí, tak ona ano (smích).
Ještě že mám svatou trpělivost, takže jaký je tedy názor Ilky a jaký Tvůj?
Já jsem ten, co má představu, že věci mají být srovnané a na svých místech a ona je zdravotní sestra a srdcem bohém (další upřímný smích).
Víš, že když jsem dělal ten samý rozhovor s Ilkou cestou do Rakovníka, tak nám skoro nestačili ani ty čtyři hodiny v autobuse?
Ono to už tak nějak plyne z historie, že ona mluví a já mám tři slova.
Ale jistě ta poslední.
Málokdy.
5.Čím ti udělal Tvůj partner v životě největší radost?
Ilka – (k mému velkému překvapení neskutečně dlouhé ticho) Já nevím, protože on mi dělá radost průběžně pořád, takže je problém vybrat tu největší. On je prostě takový, že mi třeba přinese kytku jen tak, nebo mi dá nějakou ňaminku jen tak.
To děláme všichni chlapi, když chceme odmazat nějaké ty mínusové body, že nosíme odpustky.
No to ne. Zdeněk nemá co žehlit. Ale abych to nějak uzavřela, tak největší radost mi asi udělal, tím, že jsme se dali spolu dohromady.
Zdeněk – Dětmi. Rozhodně dětmi. Ne, že bych si to tedy úplně vždycky myslel, jak se tak postupně vyvíjí. Ale zrovna dneska, když jsme jeli s Johankou ze školy, tak jsem jí popisoval, jak jsem se ožral, když jsem šel z vojny do civilu a pak že už jsem se v životě ožral jenom jednou víc, a to když se narodila ona. Takže dětmi mi udělala tu největší radost.
Možná, že vztahy a vazby v této rodině přijdou mnohým nereálné, komické, či neuskutečnitelné. Netuším, ale vím, že jsou krásné. Bohužel se ale nedají koupit a ani se na ně nedá našetřit. Přesto je máme úplně všichni nadosah a přitom mnozí na hony vzdálené. Všechno nejlepší.
Sršni Kutná Hora – Slavoj Zbraslav
7 : 4 ( 1:2, 4:0, 2:2 )
Dárek v podobě tří bodů
Začátek třetí etapy letošního ročníku KLD byl ve znamení odvetného zápasu s týmem Slavoje Zbraslav. Po papírově slabším soupeři nás opět čekal tým těžší kubatury a kalibru, přesto přiznám, že jsem k tomuhle zápasu přistupoval s pečlivě skrývanou nadějí, že už by se TO mohlo konečně podařit a my mohli okusit pocit dvou vítězství v řadě za sebou. Podařilo se a tento zápis napíšu opravdu rád.
Zbraslav měla od začátku optickou i střeleckou převahu, zatím co forma našeho hokeje se dala spíše označit za vyčkávací. V čase 12.31 jsme po buly v obranné třetině nechali zbraslavskému útočníkovi příliš mnoho volného prostoru a času před Honzou, aby si z něj stačil udělat dobrý den – 0:1. O tom, že přesilovky budou v tomto zápase hrát velký prim, jsme přesvědčili již za tři minuty, když se Michal svou důrazností prosadil ve skrumáži před brankou – 1:1. Jepičí radost ovšem netrvala dlouho a v 19.min. i hosté využili svou početní výhodu, když potrestali naše špatné střídání, jež jim umožnilo přečíslení 3-1. První třetina tak skončila nepříznivým stavem 1:2 a našemu upachtěnému snažení scházela především jiskra, jakoby hráči neměli tu správnou chuť do hokeje.
Přestávka tak především znamenala poradu, jak změnit rozestavení hráčů a nastartovat je k lepšímu výkonu, což ovšem přerušil Mates přáním předat mi dárek (moc krásný), který mě již plnohodnotně zařadil mezi hokejové dědky. Mates, ještě jednou moc a upřímně děkuji a omlouvám se za příliš strohý projev radosti, ale v duchu se mi již rovnaly nespisovné a pro tu chvíli i nepublikovatelné výrazy určené mým svěřencům v kabině.
Po přestávkové bouři ale nastoupilo do druhé třetiny zcela jiné mužstvo, které jakoby dostalo energetickou injekci. Hned v první minutě této části vyhrál v naší třetině David buly, Michal okamžitě vyvezl puk po své straně a krásným pasem našel najíždějícího Dýťu, který se nemýlil – 2:2. Jednoduchá, rychlá kombinace, ale především vše bravurně a přesně udělané!!! To byl ten pověstný vítr do plachet, který jsme potřebovali, chytit se nějakou povedenou akcí. Zanedlouho se prosadil i náš nenápadný kombajn v obraně Fíďa. Našlápl k velkému sólu přes celé kluziště, zbavil se bekčekujícího útočníka, předjel oba obránce a propasíroval puk do branky mezi betony gólmana – 3:2. V těchto chvílích se pravděpodobně začal lámat osud celého střetnutí. Ujali jsme se vedení a střídačka pookřála. Miloš ovšem natolik, že se nechal hned dvakrát po sobě vyloučit. Jak se ovšem zvedalo tempo zápasu, narůstala i hladina testosteronů některých borců, a tak se čím dál více zbytečně jiskřilo, vylučovalo, popichovalo, nadávalo, oplácelo a výsledkem byla permanentně zahřívaná a obsazená trestná lavice i světelná tabule. Nemohu si ale odpustit výtku na adresu rozhodčích, že občas posílali hráče do hokejového vězení i za zákroky mírně řečeno sporné a takové věci jako zakázané uvolnění mnohokrát ani nezaregistrovali. Co chci ale zdůraznit je fakt, že pískali otřesně na obě strany. No nic zpět ke hře. V čase 35.58 Fíša při obranném zákroku vyrazil puk z hole soupeře, vlétl do útočné třetiny po levém křídle a přesně mířenou střelou švihem k tyči nedal brankáři šanci – 4:2. Dvě minuty před odchodem do kabin ještě ztvrdil naše vedení Michal brankou, pro jejíž popis bych mohl použít ctrl+c, ctrl+v s jeho první brankou – přesilovka, tlak do branky, stabilita, síla, pohotovost na hranici brankoviště – 5:2.
Závěrečná perioda se již odehrávala převážně v naší režii, kdy jsme aktivním forčekinkem udržovali soupeře často sevřeného ve vlastní třetině, přesto počet střel i vstřelených branek byl férově 50 na 50. V čase 47.38 se prezentoval Michal svou typickou individuální akcí, ovšem netypicky z pravé strany – 6:2. Za dvě minuty hosté při přesilovce odpověděli gólem alias Dárius Rusnák (pamětníci určitě vědí, jak zpoza brány ničil soupeře) – 6:3. Skóre se následně ještě dvakrát pohnulo. Na 7:3 zvyšoval Ondra opět prosazením v předbrankovém prostoru, aby poslední a konečnou podobu výsledku dal zbraslavský hráč během další (již třetí využité) přesilové hry, když z kruhu prostřelil hráz těl před brankou – 7:4. Nic zásadního se již víc neudálo, a protože blížící se závěr utkání dával našemu vítězství stále jasnější obrysy, tak se jeho konec odehrál v poklidu a bez zranění, což lze s ohledem na početní stav našeho týmu považovat taky za důležité.
Tak se to konečně podařilo a dvě výhry v řadě jsou každopádně velmi milé, přestože naše bezzubá hra v 1.třetině nenasvědčovala výraznější změnu k lepšímu, natož k tak bravurnímu obratu ve skóre. Nechce se mi ale tentokrát kritizovat a udělovat pomyslné palce dolů, a tak chválím především za výkon ve druhé a třetí třetině. Chválím a myslím, že tentokrát naprosto zaslouženě. Jen je důležité dál a dál poctivě trénovat, zůstat nohami na zemi a zachovat si chladnou hlavu, protože některé slabší povahy můžou mít i z malého úspěchu snadno a rychle závratě.
Utkání se podle realizačního teamu tentokrát nejvíce povedlo Fíďovi, který před nadcházejícím reprezentačním srazem zřejmě zamotal hlavu Aloisovi Hadamčikovi. V úvodu utkání prostřídal úplně všechny posty, aby definitivně zakotvil v obraně, což už mu ale asi nikdo neodpáře. Opět se prezentoval spolehlivou hrou dozadu a smělými akcemi dopředu, při kterých dokázal využít svého dobrého bruslení a dlouhého dosahu k tomu, aby si bezpečně pokryl puk. Jeho jistým protipólem je další oceněný hráč – Dýťa. Chytrý, rychlý, nevypočitatelný, u kterého musí každý obdivovat jeho skvělou hru na malém prostoru. A posledním je Michal, který tentokrát nebyl tolik vidět v individuelních akcích, ale o to víc se prosadil a zorientoval v nepřehledných situacích před brankou.
Po závěrečném hvizdu za mnou přijel na střídačku právě náš naposledy jmenovaný kapitán, potřásl mi pravičkou a s přáním všeho nejlepšího mi předal puk, s tím, že tohle vítězství mám k narozeninám. Děkuji všem, za krásný zážitek, ale to vítězství je především VAŠE. K ničemu jsou všechny řeči, sebelepší teorie, taktické plány, rady a strategie, když VY zato prostě poctivě a z gruntu nevezmete. A věřte, že vydřené body jsou vždycky ty nejsladší….
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Fišar Tomáš st., Červinka Jan, Jelínková Johanka, Konečný Miloš
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Jestříbek David, Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej, Brabec Pavel
branky: Šváb Michal 3x, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš st., Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej
asistence: Jelínková Johanka 2x, Jestříbek David 2x, Červinka Jan, Fišar Tomáš st., Fišar Tomáš ml., Dytrych Vojta, Šváb Michal
Sršni Kutná Hora – TOS Žebrák
6 : 2 ( 1:1, 2:1, 3:0 )
Vítězství s rozpaky
Po vánoční přestávce nabrala KLD opět na obrátkách a nás čekal v neděli, přesněji 12.1.2014 ve 12:00 hod., zápas 18.kola proti týmu TOS Žebrák z nejspodnějšího patra tabulky. Jak jsem již ale avizoval před tímto duelem, výkony tohoto soupeře, alespoň podle posledních výsledků, měly stoupající tendenci, a tudíž bylo nutné podceňovací nálady zahnat do nejtajnějších koutů sršních myslí.
Od úvodního vhazování jsme byli aktivnějším a lepším týmem, tudíž vedení 1:0 v 5.min., po rychlé spolupráci 1.lajny a koncovce Fíši, bylo zaslouženým a vcelku logickým vyústěním naší nátlakové hry. Další šance na sebe nenechali dlouho čekat a přicházely s lehkostí, s jakou je ovšem naši plejeři spolehlivě zahazovali. S postupujícím časem to ale vypadalo, jako bychom čekali, až si soupeř vstřelí nějaký ten gól sám a čím dál míň bruslili. Většina Sršňů přepla na jakýsi jiný level a od té doby jsme hráli takovou bídu, že se na to nedalo občas koukat. Naivita a lenost z nás doslova cákala, takže výsledkem bylo zákonité srovnání na 1:1 v čase 12.08. Náš výkon byl sice i dále o něco lepší než soupeře, měli jsme územní převahu, víc střel na branku, ale bez pohybu a s absencí spolupráce to i přes to vše byla hrozná holomajzna. Útočníci se jen neradi vraceli, a tak v závěru hosté štípali jak komáři a my mohli být nakonec rádi, že třetina skončila smírným stavem 1:1.
Během druhého dějství se nám podařilo získat po trefách Davida a Ondry dvoubrankové vedení 3:1 a zdálo se, že se konečně nakopneme a zbytek utkání dohrajeme v klidu a naší režii. Bohužel přání bylo otcem myšlenky, ale v reálu nepřesnost střídala nepřesnost a kloudnou akci abys pohledal. Soupeř se v našem obranném pásmu sice zjevoval poskromnu jako Bludný Holanďan, to mu však stačilo, aby dvě minuty před odchodem do kabin z rychlého protiútoku snížil na 3:2.
Konec přetahované znamenal vstup do třetího dějství a dvě rychlé branky Michala a Davida nám poskytly uspokojivý náskok 5:2. V čase 48.34 rozehrál Fíďa přesně na rychlonohého Michala, který po prohození obránce vyvinul kosmickou rychlost a typickou individuální akcí získal pomyslnou zlatou helmu za nejhezčí akci zápasu – 6:2. Bohužel krátce poté se zranil, odstoupil ze zápasu, my museli přeskupit útočné řady a tady už vlastně není ani o čem psát, protože dál už byla předváděná hra naprosto o ničem, jako bychom se nemohli dočkat konce zápasu.
Utkání proti momentálně poslednímu týmu soutěže nakonec dopadlo pro Sršně dobře, ale porod očekávaných tří bodů si rozhodně zaslouží označení komplikovaný. Na jedné straně těší výhra, na straně druhé tuto spokojenost kalí průběh samotného zápasu a náš mátožný výkon. Je to možná paradox, ale po minulém utkání s Rakovníkem, které jsme sice o gól prohráli, jsem měl z naší hry a výkonu daleko lepší pocit. Mužstvo Žebráku nepůsobilo příliš nebezpečně, ovšem Sršni toho nedokázali patřičně využít. Naopak, nechali se onou bezzubostí nakazit a přizpůsobili se jejich hře. Potvrdilo se, že útočit do zavřené obrany není naše silná stránka a mnohem víc nám vyhovuje, když se hra přelévá ze strany na stranu. Nemůžu říct, že by nám chyběla snaha, ale přesnost nahrávek a pohyb po kluzišti byl tentokrát slabinou všech zúčastněných. K tomu neustále problémy s komunikací, kdy jsme si občas vzájemně překáželi, nebo naopak na sebe koukali jako kokosy na sněhu. No a taky jsme se opět nějak nepopasovali s koncovkou a dobře chytajícím brankářem soupeře. Já vím, říká se: „Tři body jsou doma a historie se neptá….“, ale mě to nestačí a tentokrát těch základních písmen hokejové abecedy, která velká část hráčů ani po tolika letech hraní hokeje nezvládá, bylo opravdu hodně. K tomu se ještě přidalo zranění Pavla s Michalem a na příští zápas máme zaděláno na pěkný problém. Na druhou stranu nám to ale může pomoci se víc semknout a podat mnohem lepší výkon než proti Žebráku. A to, že to dokážete, vím. Několikrát jste mě o tom již přesvědčili.
Sestava:
brankaři: Wagenknecht Filip
obránci: Fišar Tomáš st., Červinka Jan, Jelínková Johanka, Brabec Pavel, Konečný Miloš
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej, Koubský Jakub, Jestříbek David, Hríbik Vojta
branky: Jestříbek David 2x, Šváb Michal 2x, Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej
asistence: Dytrych Vojta 2x, Macháček Ondřej, Červinka Jan, Fišar Tomáš st.
TENTO TÝDEN SLAVÍ
Miloš Konečný
1.Jak to momentálně vypadá s tvým zdravotním stavem?
Tak teď už dobře, ale měl jsem vyvrknutý kotník z juda. Přeskakoval jsem učitele a nějak nešikovně jsem dopadl.
Jak je ale možné, že okolní předimenzovaná svalová hmota neudržela s přehledem vše na svém místě?
Spadl jsem na vnější hranu nohy, a jak se ukázalo, tak ty svaly mám asi předřevším na okrasu.
2.Když už jsem to nakousl, není žádným tajemstvím, že když rozpřáhneš své svalnaté paže, švy na tvém ribanu, obepínající mužnou muskulaturu, jen zaúpí. Posiluješ pravidelně?
Tak já mám především postavu po tátovi, ale k tomu jsem ještě chodil pětkrát týdně do posilovny. Teď už jsem ale díky zraněním dlouho nebyl, tak že už se těším, jak znovu začnu.
Specializuješ se na něco?
Ne, dělám komplet celé tělo
Kolik dáš na benči?
Když jsem byl naposledy, tak jsem tam měl 68 kg.
Co ti to dává?
Pocit, že budu větší, protože jsem malinkej, no a že ostatní tak budou mít větší respekt.
3.Máš jednu z nejtvrdších střel v týmu. Co myslíš, že má největší vliv na kvalitu střelby? Hokejka, technika, síla?
Já bych řekl, že svaly a pevný úchop.
Který druh střely je tvůj nejoblíbenější?
Tak nejoblíbenější mám příklep, ale nejlíp mi jde asi golfák, tedy pokud se trefím.
4.Jsi velký srdcař a bojovník, který nerad prohrává, ale občas má problém zvládnout své emoce. Jak to vnímáš ty?
To je pravda. Když prohráváme, tak mám emoce opravdu velký. Nerad prohrávám a chybu hledám samozřejmě jinde než u sebe. Takže nejdřív nadávám soupeřům, pak se zlobím na rozhodčí a nakonec na spoluhráče.
A pomáhá ti to?
Jo, poměrně rychle se tak uklidním.
Začínám uvažovat, jestli kvůli tobě nezřídíme funkci týmového psychologa.
To snad ne.
5.Alespoň jedna nehokejová otázka. Byl jsi někdy za školou?
To jsem byl, ale řekl jsem to hned druhý den mamce a pak jsem nesměl celý měsíc na hokej.
A jak se ti to líbilo?
Nic moc, protože jsem celý den chodil venku, jen proto, abych nemusel psát dvě písemky.
Já byl kdysi na základce taky za školou, protože jsem neměl vypracovaný sešit s povinnou četbou, který se měl ten den odevzdávat. Když jsem ale druhý den slavnostně přišel do školy i s dodělaným sešitem, tak jsem zjistil, že ho neměl skoro nikdo a učitelka termín odevzdání posunula. Takže ve finále úplně zbytečné. Alespoň to na mě ale neprasklo, takže vyzrazuju vlastně tajemství. A jak vlastně dnes říkáte tomu jít za školu?
„Jdem za školu“, nebo „zatáhnout“
My jsme tomu na základce říkali „zapejkat“, a na střední pak „hodit áčko“, ale to už je pravěk. Tobě ale přeju především zdraví, štěstí, nadhled (případně dostatek sedativ) a ať nemusíš chodit za školu, ne proto, že by ses bál, že to praskne, ale protože tě to tam bude prostě bavit a zajímat.
HC Rakovník – Sršni Kutná Hora
7 : 6 ( 2:0, 4:1, 1:5 )
Na dotek bodovému zisku
Vánoce a jejich věrný souputník Silvestr pominuly a tým kutnohorských Sršňů se plynule vrátil do kolotoče KLD utkáním 17. kola proti týmu Rakovníka. Snad každý z nás měl ještě v živé paměti památný debakl 5:18 s tímto soupeřem v prvním zápase, a tak možná vinou onoho vznášejícího se přízraku, či vidinou čtyř hodin strávených v autobuse, nebyl z řad fandícího příbuzenstva o tento match obvyklý zájem. Chápu to a zcela upřímně, ani mě se, po loučení se vzlykající dcerou, která mě chtěla pro sebe a představou jak kvůli hokeji přicházím o večerní koncert Adama v Český, moc nechtělo. Ale nakonec jsem nelitoval, i když…..
Ovlivněn minulým výsledkem, pohledem na soupisku soupeře se sedmi hráči roč.97 a díky své připo.ránkovanosti jsem hráče nabádal k disciplinované hře, založené na poctivé obraně a trpělivém čekání na své příležitosti. A tak kdyby se dalo v sázkové kanceláři vsadit na styl námi předváděné hry v úvodu utkání, byl by u tipu „opatrný“ kurs kolem 1,05. Ovšem to by se bookmakeři jednou pěkně zmýlili!!! Hráči jakoby chtěli hned od začátku víc útočit, než bránit, což se jim ovšem stalo osudným. Hra se sice odbývala především v třetině domácích, z které ale tu a tam jak asteroidy vylétaly dlouhé přihrávky mířící na brejkové hráče. Naši produkci šancí vychytal spolehlivě i s potřebných štěstí, gólman domácích, zatím co jeho spoluhráči se zoči voči Fífovi nemýlili. Takže po dvaceti minutách 2:0.
Ve druhé části se obraz hry moc nezměnil a kladné momenty z naší nátlakové hry byly vždy zastíněny rychlým protiútokem. Mimo 30 min., kdy se prosadil Hríba v předbrankovém prostoru, ale zůstalo na naší straně oproti soupeři pouze u šancí, což mělo za následek hrozivě vyhlížející skóre na konci druhé třetiny 6:1.
Kdo si již přečetl konečný výsledek (7:6), jistě teď nabyl dojmu, že v kabině muselo být o přestávce řádně dusno a po pořádné porci čočkovky hráči v poslední třetině konečně zabrali a zdramatizovali tak alespoň závěr utkání. Osobně si myslím, že kromě toho posledního sdělení tomu tak nebylo. Klukům jsme pouze zdůrazňovali, ať hrají stále aktivně jako doteď a že střelecká smůla se může prolomit, jen když to budou zkoušet dál a dál. No a obráncům jsme kladli na srdce, důsledné pohlídání hráčů najíždějících na brejkové nahrávky. Úkol zněl jasně: „Vyhrát aspoň tuhle třetinu!“ a zásahy dva, tři, čtyři, pět, šest to zařídily. Je samozřejmě velká škoda, že jsme obrat nedotáhli až do konce, ale vidět, jak staršího a početnějšího soupeře přinutíme bát se o výsledek, což po zápase přiznali i sami trenéři a bránit ho vyhazováním puků na zakázané uvolnění, mě potěšil. Zato ta cesta stála, i když jsme si připsaly jen další prohru o gól se silným soupeřem.
Závěrečné hodnocení, nebo chcete-li odborně analytické postřehy, budou dnes rozděleny do dvou kategorií, a to pozitivní a negativní. A protože každý správný příběh končí happy endem, začneme tedy těmi negativy:
-v prvních dvou třetinách mizerná efektivita v zakončení, malý důraz, pohotovost a špatná orientace v předbrankovém prostoru
-nedostatečné pokrývání hráčů najíždějících na dlouhé přihrávky do středního pásma
-stále se opakující individuelní chyby v obranné hře
-špatně sehrané přesilovky ve druhé třetině, bez spolupráce s obránci a bez rychlého přístupu k hráči s pukem
-v útočném pásmu se někteří hráči nebyli schopni udržet na puku, takže potom ani nebyli schopni finální nahrávky či střely, což souvisí především s dovednostními schopnostmi
-z šesti samostatných nájezdů na branku by jich přeci jen mohlo skončit míň jak pět brankou
-mrzelo mě, že Honza udělal jakoby krok zpět a v obavě z chyby raději asi třikrát jen nazdařbůh odpálil puk, aniž by byl pod výrazným tlakem
No a teď tedy ta pozitiva:
-rozhodně aktivita, snaha o útočnou hru po celé utkání a bojovnost bez zbytečného respektu
-snaha o obrat v zápase, který se jevil jako zdánlivě ztracený
-skutečnost, že jsme soupeře v každé třetině přestříleli, i když se opět potvrdilo, že četnost střelby je pouze dílčím ukazatelem, který ne vždy rozhoduje o osudu utkání
-dobře sehraná přesilová hra ve 3.třetině a především několik správných založení útoku při početní výhodě – zavezením kotouče
-dobrý výkon Fífi ve 3.třetině
-aktivní podpora naší ofenzivní hry od obránců, především Fíďa a Pavel
-Pavel mě opět mile překvapil, jak si i bez tréninku (kvůli internátní škole) udržuje stále solidní standart, i když s tréninkem by byl pravděpodobně premiantem naší obrany
-disciplinovaný výkon jen s minimem vyloučených
-aktivní a účinný forčekink
-hra v oslabení, kdy jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili
Závěrem si tentokrát neodpustím ještě jeden odstavec, a to k příštímu zápasu s Žebrákem. Rozhodně se nenechte zmást vzpomínkou na první utkání a pohledem na tabulku, kterou náš nedělní protivník momentálně uzavírá. Tým TOS Žebrák se totiž od podzimní části výrazně zlepšil, a to zřejmě i díky získaným posilám a jejich vysoké prohry jsou již dávnou minulostí, což zřetelně dokládají i jejich poslední výsledky. Pokud tedy chceme uspět, nemůžeme si dovolit jakékoliv podcenění či snad hru s menším nasazením….. Mohlo by se nám to totiž ošklivě vymstít!
Sestava:
brankaři: Wagenknecht Filip
obránci: Fišar Tomáš st., Červinka Jan, Jelínková Johanka, Brabec Pavel
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej, Koubský Jakub, Jestříbek David, Hríbik Vojta
branky: Hríbik Vojta 2x, Šváb Michal 2x, Jestříbek David, Dytrych Vojta
asistence: Dytrych Vojta 2x, Macháek Ondřej, Jestříbek David, Hríbik Vojta
VÁNOČNÍ TURNAJ
Vánoční zázrak se nekonal
Sobota 28.12. byla ve znamení uzavírání hokejového roku 2013 pořádáním tradičního Vánočního turnaje dorostu v Kutné Hoře. Probíhající prázdniny, ale především pak marodka pročistila sestavu týmu tak, že spíš připomínala chrup padesátiletého milovníka sladkostí, kterému doposud nebyly vysvětleny výhody pravidelné ústní hygieny. Popravdě, chvíli jsem i uvažoval o zrušení celé akce, ale bylo by to nefér vůči ostatním účastníkům a hráčům, kteří již uzpůsobit svůj osobní program (Fíša dokonce odložil odjezd na lyžovačku do Švajcu), takže nezbývalo než chybějící třetinu hráčů doplnit ze starších žáků. Naskytla se jim tak alespoň možnost se trochu obouchat a vyzkoušet si co je za pár měsíců čeká již natvrdo. No a dorostenci zase měli jednou dost místa na převlečení, dost prostoru na rozcvičení a dost kabina-timu na sdělení svých důležitých názorů a neotřelých postřehů.
SK SRŠNI KUTNÁ HORA – HC SPARTAK NOVÝ BYDŽOV
4:6 (2:4, 2:2)
Zdraví nakonec zradilo i naší růži mezi trny Johanku, která den před turnajem byla na WC častěji než na facebooku a již rozbruslení vystavilo definitivní stopku její snaze to alespoň zkusit. Samotný úvod zápasu pak vypadal, jako bychom byli ještě u vánočního stromku a těžko jsme si zvykali na to kluzké pod námi a hlavně sami na sebe. Přečíslení pak nebylo náhodným jevem, ale spíše velmi pravidelným úkazem hraničícím až se stereotypem. A to promptně dodávám, že atak dva na jednoho byla v tomto případě ještě docela vyrovnaná herní situace. Za stavu 1:4, kdy uběhlo teprve 7 min. zápasu, jsme udělali drobnou změnu v sestavě a zkušení matadoři, hrající spolu nyní v jedné lajně zaveleli ke stíhací jízdě. Ve druhé dvacetiminutovce (hrálo se 2x20min.) jsme prvních deset minut již měli více ze hry a hosté se v té době dostávali jen k ojedinělým výletům do našeho obranného pásma. Remíza 4:4 na světelné tabuli tak ve 36.min. vypadala hezky a zaslouženě. Ovšem pověstnou jiskru naděje uhasili bydžovští dvěma rychlými zásahy v samotném závěru zápasu. Vlnu euforie a nadšení tak vystřídala nakonec hořkost, a i když prohra o dva góly s pozdějším vítězem celého turnaje nebyla špatná, zklamání z pocitu, že jsme byli blízko lepšímu výsledku, bylo oprávněné.
SK SRŠNI KUTNÁ HORA – SPARTAK CHOCEŇ
5:9 (3:6, 2:3)
Gólové hody odstartoval sporný okamžik v čase 2.05, kdy se podle mě, puk vyslaný na naši branku odrazil od tyčky a skončil pod Fífou. Bohužel videorozhodčí zatím není na našem zimáku k dispozici, takže musely stačit oči toho na ledě a ten byl jiného názoru – 0:1. Naštěstí nás to ale nepoložilo a během čtyř minut jsme otočili kormidlem, když Michal dvakrát korunoval tlak 1.lajny – 2:1. A když v čase 10.01 vybojoval puk Fíša, prosadil se přes dva soupeře a zvýšil již na 3:1, vypadalo to docela nadějně. Bohužel to byl ale poslední okamžik, kdy jsme měli v utkání, co se skóre týče, navrch a Choceň nás rychle zpacifikovala přímočarým hokejem plným dobrého pohybu hráčů bez puku i s pukem, který nám dělal největší problémy. Po dvaceti minutách to tedy již bylo 3:6. Nicméně druhé dějství naznačovalo lepší vyhlídky, a když někdy nedáš gól po vyložených šancích, dáš ho paradoxně s přispěním paní Štěstěny. V čase 25.34 Fíša aktivně forčekoval a puk po jeho zásahu soupeřovi hole skončil za překvapeným gólmanem – 4:6. No, a když za další minutu snížil Michal již na 5:6, následovala desetiminutová dotahovaná, kterou jsme ale tentokrát nedotáhli. Tři minuty před koncem zápasu soupeř zvýšil svůj náskok na 5:7 a bylo po pohádce. Zklamaný a odevzdaný tým pak v posledních chvílích ještě dvakrát inkasoval a uzavřel tak účet nelichotivým výsledkem 5:9.
SK SRŠNI KUTNÁ HORA – HC LOMNICE NAD POPELKOU
2:7 (0:6, 2:1)
Po dvou předešlých prohrách nás čekalo epické završení této vánoční trilogie bojem o bronzovou příčku s Lomnicí, která byla také doposud bez bodu. Všichni jsme věřili, že zmobilizujeme poslední zbytky sil, odhodíme respekt ze soupeře s evidentně většími fyzickými parametry a porveme se o tuto hojivou náplast. Sestavu na tento zápas posílil i Vojta, kterému závada na jejich autě přerušila cestu na Slovač a z hranic ho vrátila zpět alespoň na jeden zápas. Bohužel jsme z kabiny asi vykročili špatnou nohou, nebo nám cestu k ledu zkřížila černá kočka, ale utkání s týmem Lomnice bylo jednoznačné a rozhodlo se hned v úvodní části. Tomáš si ještě nestačil ani sáhnout na puk a už mu proklouzl mezi nohami do branky 0:1. Situace se za dvě minuty prakticky opakovala – 0:2, ale to už gestikuloval na střídačku o vystřídání. V tu chvíli jako bychom rezignovali a lomničtí na nás vlétli jak důchodci na povánoční slevy v Kauflandu. Za dvacet minut nás rozsekali tak, že by si nás i řezník spletl s hromadou sekané a skóre 0:6 prakticky rozhodlo o vítězi. Budiž nám ke cti, že jsme to ale nezabalili a i v druhé části hledali návod, jak se probudit z šokové letargie. V čase 22.33 vyslal Fíša od modré kaťušu a snížil na 1:6. Najednou byl ale zápas plný zbytečných strkanic a projevů emocí některých jedinců, kteří propadali v mužný jásot, po každé nesmyslné ráně kamaráda. Zřejmě při vedení o pět branek jediné rozptýlení. Co my ovšem rozum nebere vůbec, když zaslechne z vedlejší střídačky od trenéra či vedoucího pokyn: „Zpřelámejte jim hnáty!!!“ V podání některých individuí musí znít pojmy jako etika nebo úcta ke zdraví soupeře opravdu směšně. Vyhecovaná fraška skončila výsledkem 2:7, ale je důležitější, že se nakonec nikomu nic nestalo.
Tak jsme si na letošním Vánočním turnaji nadělili pouze brambory typu přílohové, přeloženo do jazyka českého, tým dorostu SK Sršni obsadil 4.místo. Nevím, jestli je správné napsat, podali jsme výkon, na který jsme měli, protože oslabená sestava dávala tušit neodvratnost takového výsledku. Nicméně rozhodl jsem se hrát a tak nesu za výsledek odpovědnost. Výkon staršáků nehodlám jakkoliv analyzovat, protože hráli proti věkové i fyzické přesile a někteří i nastoupili vůbec ke svému premiérovému zápasu v dorostu, a to vše na nich bylo moc vidět. Byli zbytečně ustrašení, nervózní a s velkým respektem, ale přesto klobouk dolů, že do toho vůbec šli a poděkování za pomoc, bez které bychom nemohli vůbec hrát.
Co se týká 1.lajny složené čistě z dorostenců, tak svůj první vlastní minizápas vyhrála, ve druhém remizovala a třetí prohrála. Branek dala poměrně dost, ovšem stejné penzum i bohužel inkasovala. To je také důvod, proč opět připomínám, že při ztrátě puku musí být na ledě okamžitě pět bránících hráčů a apeluji na naše útočníky, aby nešetřili krokem a defenzívu posilovali, co to jen půjde. Odměnou by jim mohlo být nejen méně obdržených branek v naší síti, ale možná i aktivní skóre na konci zápasu. No a obráncům bych rád připomněl kontakt se soupeřem již kolem červené čáry a bránění obranné modré. Koukněte se na vlastní útočníky, jak na útočné modré občas naráží do bránících soupeřů jako ptáci do skleněné stěny. Nikdo jim pásmo zadarmo nedá.
Mám-li ještě zmínit některé jednotlivce, tak určitě Fíďu, který získal cenu pro nejlepšího obránce turnaje za svůj herní přehled, poctivou defenzivu, ochotu vytvořit i něco navíc a podpořit tak útok. Nejužitečnějším hráčem týmu byl po právu vyhlášen Michal s 6 kanadskými body (5+1), ale rád bych také vyzdvihl Fíšu – 6 (4+2) a Dýťu – 6 (2+4), protože i oni podali velmi dobrý výkon a podpořený i bodovou efektivitou.
K Vánočnímu turnaji toť asi ode mě vše a příště již opět napočtenou při reportu z mistrovského utkání.
VYHODNOCENÍ
Nejužitečnějčí hráči týmů
HC Stadion Nový Bydžov – Julián Slováček
Spartak Choceň – Jan Svatoš
HC Lomnice nad Popelkou – Marian Krotil
SK Sršni Kutná Hora – Michal Šváb
Nejlepší hráči
brankař – Štěpán Tomeš (HC Stadion Nový Bydžov)
obránce – Tomáš Fišar st. (SK Sršni Kutná Hora)
střelec – Miroslav Postolka (HC Stadion Nový Bydžov)
nejužitečnější hráč turnaje – Vojtěch Pavlák (Spartak Choceň)
Celkové pořadí
1.HC Stadion Nový Bydžov
2.Spartak Choceň
3.HC Lomnice nad Popelkou
4.SK Sršni Kutná Hora
Sestava:
brankaři: Wagenknecht Filip, Pekař Tomáš
obránci: Fišar Tomáš st., Červinka Jan, Bachtík Dominik, Koubský Petr
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Macháček Ondřej, Koubský Jakub, Plíhal Ondřej
branky: Šváb Michal 5x, Fišar Tomáš ml. 4x, Dytrych Vojta 2x
asistence: Dytrych Vojta 4x, Fišar Tomáš st. 3x, Červinka Jan 2x, Fišar Tomáš ml. 2x, Šváb Michal
Zatím posledním nezdarem Sršňů byl zápas 11.kola KLD proti Slavoji Velké Popovice. Ano, je tomu tak, opět jsme prohráli, ale nechce se mi stále uvěřit, jakým to bylo tentokrát způsobem. Je mnoho věcí, které člověka napadnou při slově tragédie….. Pád letadla, povodeň, prohra národního hokejového týmu s Turkmenistánem, prudký pokles kurzu maďarského forintu, bláto na hřišti nebo jen pokus manželky o babiččinu bábovku. Já bych si do této kategorie dovolil přidat i poslední výkon Sršňů, protože to, co jsme předváděli v sobotu na ledě, byla čistá tragédie s prvky absurdního humoru. Pojďme ale po pořadí.
Rozcvička. Zjišťuji, že představa některých hráčů o této důležité součásti předzápasového procesu je, že si vezmou merunu, postaví se do kolečka, pět minut stojí s rukama v kapsách a občas někdo za všeobecného hlaholu a veselí do té mičudy kopne a umístí ji nejlépe na střechu vedle stojícího auta. Smutné zjištění, že bez kontroly a dozoru si dorostenci sami neudělají ani řádnou rozcvičku. Dobrá, posílám je tedy udělat běžeckou abecedu a první co slyším od nejmenovaného jedince: „Mě ale bolí koleno!“ To je obraz našeho přístupu, podle kterého ta hra pak často vypadá.
Rozbruslení. S návratem do kabiny zdůrazňuji, že za 15 min. začíná rozbruslení. Postupně se ještě dvakrát vracím s upozorněním na zbývající čas, přesto v době začátku je na ledě pouze Fíďa. Roztrpčený vzpomínám na pravidlo, které jsem měl před pár lety u svých bývalých hráčů: „Kdo přijde pozdě na rozbruslení, nehraje první třetinu.“ To bychom ovšem tentokrát nemohli vůbec nastoupit k utkání! S pětiminutovým zpožděním tedy začínáme rozbruslení, kdy se ale snad ani jeden hráč nezapotí. Tohle ostře kontrastuje s děním na druhé straně, kde probíhají herní situace v plném zápasovém nasazení podle pravidla, že rozcvička a rozbruslení už tvoří součást zápasu. Opravdu nechápu. My chceme vyhrát, rádi bychom mezi elitu, ale jak to vypadá, pořád si myslíme, že to půjde samo a stále si něco usnadňujeme.
1.třetina. Dospělo to přesně tam, kam to nezadržitelně směřovalo. První dvě minuty zápasu a prásk, prásk, Popovice vedou 2:0. Opět se nám nedaří zachytit úvod a soupeř získává klid a sebevědomí. To je stav, kdy se domácím mnohem víc přilepí puk na hokejky, zatímco našim odskakuje i stojící puk a přihrávka na pět metrů se jeví složitě. První třetina tak nabízí obraz urputně bojujících Kozlů a Sršňů elegantně kroužících po svých nekonfliktních drahách, jenž svůj pohyb po ledové ploše, přenechávají spíše na povětrnostních vlivech než na pohybu samotném. Přesto se Michalovi daří zužitkovat přesilovou hru kontaktním gólem a v čase 16.23 tentýž hráč po nahrávce Fíši vrací zápas na začátek – 2:2. Máme možnost reparátu, ale opět selháváme. Zbytečné vyloučení Davida v poslední minutě a špatně sehrané oslabení znamená jediné - gól do šatny na 3:2.
2.třetina. Jak jsme nakoupili, tak i prodáváme a po 54 vteřinách druhé části se výborně prosazuje Fíďa v samostatné akci mezi nohy gólmana ala Tomáš Hertl – 3:3. Upřímně, je to ovšem naposled, kdy je stav zápasu srovnaný. Po nadějném začátku začínají Sršni konečně víc myslet na ofenzívu, ale nevyvarují se chyb, ztrátě koncentrace a brzy opět prohrávají 5:3. Hra se vrací ke stejnému průběhu jako v první třetině - marnost dopředu, propady dozadu, zmatky v obranném pásmu a k tomu se přidává viditelná nesoudržnost týmu. Je běžné, že přes první náznaky takové hry se člověk přenese s nadhledem a upozorněním, druhé opakování ho již donutí lehce pozvednout obočí i varovný prst. Když se to však opakuje střídání co střídání, žíla na čele se rozšíří na míru palce, do hlavy se naplno začne valit krev a slušné slovo pro vás najednou nemá ten správný význam.
3.třetina. O přestávce se vzájemně utvrzujeme v tom, že soupeř dnes není zdaleka tak silný jako obvykle, a že pokud budeme jen trochu hrát, musíme uspět. Pokusy našeho celku na návrat do zápasu ale zchladí hned ve 42.min. popovická Bára s dlouhým copem, která se po zakopnutí Fídi dostává již podruhé tváří v tvář Fífovi a podruhé ho i překonává - 6:3. Chvíli to sice trvá než se zaskočení Sršni vzpamatují z posledního direktu, ale nakonec si v průběhu posledního dějství vytvářejí dostatečné množství brankových příležitostí k otočení zápasu. Nyní se ale projevuje jejich stará bolest a neproměňování vyložených gólovek zase jednou zchromí ruce třímající hokejky. Náš zmar se prohlubuje a v závěru jen s nevěřícnými výrazy koukáme na rodící se debakl 8:3.
Resumé. Nedá se říct, že by Sršni byly horším týmem, ale tentokrát se opravdu porazili sami. Při porovnání s prvním zápasem nutno konstatovat, že výsledek rozhodně není dílem nějakého zázračného progresu na straně domácích, ale spíše obdivuhodné degrese na straně hostů. Útok by měl dávat góly a ty nedává - ptám se proč, když v mužstvu máme tolik hokejistů s velkým míněním o sobě??? Proč nám v obranné hře stále chybí umění lépe vyhodnocovat situaci a proč je rozehrávka nepřesná či pomalá, jako bychom neměli sílu přejít rychle do protiútoku? Proč spolu pořád nekomunikujeme, což zapříčiňuje nemožnost vyzrálejší a kvalitnější souhry hráčů mezi sebou, díky čemuž se nedostáváme tak často do skutečně vyložených příležitostí?
Otázky, samé otázky…, ale odpovědi jsou nesnadné. Nechci dělat zlou krev, někoho urážet či ponižovat, ale pokud se některé situace opakují s určitou periodicitou, není již možné věřit na zázrak a je nezbytné se podívat pravdě do očí. Ono ani nemá smysl vyjmenovávat všechny nedostatky, protože základní problém je v celkově nižším hardwaru i softwaru jednotlivých hráčů. Věděl jsem, že letošní sezóna nebude vůbec jednoduchá a získání každého bodu v soutěži bude předpokládat kompenzaci zmíněných nedostatků alespoň zvýšenou bojovností, nasazením a týmovou soudržností. Ale zřejmě jsem chtěl moc, protože nedostávám nic (místo toho nic tam má být v originálu trošku jiné slovo). Náš laxní přístup k rozcvičce, rozbruslení a tomu odpovídající herní projev je pro mě osobně největší zklamání. S takovouhle se ten hokej skutečně nedá hrát. Měli bychom si asi vyjasnit, jestli to hrajeme jako tým nebo jako soubor sólistů, protože pokud někdo dělá hokej, aby byl jen on sám nejlepší, ať toho raději nechá a dá se na golf, kde bude pouze sám za sebe.
Podívám-li se do nedaleké historie tak si musím upřímně odpovědět, že týmy složené ze současných dorostenců bohužel nikdy moc velkou díru do světa neudělali a to i pod kvalitními trenéry. Co mě ale nedá spát, že náš herní projev místo aby se zápas od zápasu zlepšoval, tak poněkud upadá. Musím tedy samozřejmě hledat chybu i v sobě, ve svých trénincích a svém vedení zápasu. Věřte, že spoustu času strávím sebereflexí, přemýšlením co je špatně, co změnit aby došlo k nápravě, a budu o to stále usilovat, protože zadarmo nedostaneme v životě ani v hokeji nic.
V této souvislosti jenom ještě upozorňuji, že už nejsme v žácích, kde se soutěž v polovině rozděluje na horší a lepší týmy a nemáme tak před sebou mylnou vidinu zlepšení se v zápasech slabších proti slabším. Tohle vás v dorostu opravdu nečeká a naopak s koncem soutěže přijdou stále těžší a těžší utkání, kde budou bojovat soupeři o možnost postupu do kvalifikace, či co nejlepšího postavení v tabulce. Takže buď začneme táhnout za jeden provaz, semkneme se k zodpovědnému výkonu a začneme opravdu všichni makat, nebo existuje jediná obrana, klapky na oči, ale poslední otázka zní: „Koho tohle baví?“
Přes všechna zmíněná negativa musím nakonec pochválit jednoho hráče za nejlepší výkon a popravdě tentokrát bylo u všech respondentů rozhodnutí naprosto jednoznačné. Fíďa!!! Ač byl v útoku nebo obraně dal do toho skutečně všechno, což se o některých spoluhráčích dá říci snad jen sarkasticky. Potvrdil, že přínos hráče pro tým se nehodnotí pouze podle dosažených bodů, ale především jak zlepšuje hru celku, ve kterém hraje. A v tom byl Fíďa tentokrát absolutně nejlepší.
Popravdě jsem k tomuhle zápasu ani nechtěl moc psát a zamýšlel ho nechat zcela bez komentáře, nicméně musím podotknout, že je z toho nakonec pravý opak. Nerad to říkám, ale tak nějak už mě opouští motivace k zápisům, které jsou pořád na stejné brdo. Můžu Vám ale slíbit, že mě neopouští chuť dál bojovat a dál se snažit o to udělat maximum proto, aby se věci pohnuly lepším směrem. Já to do posledního tréninku nevzdám a jen doufám, že nebudu jediný, komu na tomhle týmu opravdu záleží.
P.S. „Trenér odpovídá hráčům za trénink, hráči odpovídají trenérovi za zápas.“
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Brabec Pavel, Hríbik Vojta, Jelínková Johanka, Červinka Jan
útočníci: Šváb Michal, Jestříbek David, Fišar Tomáš ml., Fišar Tomáš st., Plíhal Ondřej, Koubský Jakub, Procházka Matěj
branky: Šváb Michal 2x, Fišar Tomáš st.
asistence: Fišar Tomáš ml. 2x, Fišar Tomáš st., Jestříbek David
Slavoj Zbraslav – Sršni Kutná Hora
10 : 3 ( 6:1, 1:2, 3:0 )
Zpackaný úvod rozhodl
Pro tým Sršňů a Slavoj Zbraslav začala v neděli 10.11.2013, desátým kolem, druhá etapa soutěže KLD. Našim cílem bylo především odehrát odvetné utkání lépe a s lepším výsledkem, ovšem úvod zápasu se nám hrubě nevyvedl. Zbraslavští jednoznačně dominovali v pohybu, my propadali v obsazování hráčů bez kotouče a výsledkem bylo, že během osmi minut svítilo na tabuli hrozivé skóre 5:0. Ano čtete dobře. Zbraslavská inventura v naší obraně si vyžádala střídání gólmanů a předčasný time out, který nás probral z letargie a nezdravé skepse. Tento negativní vývoj Sršni vzápětí paralyzovali a v čase 14.23 se Michal svým nenapodobitelným způsobem protáhl mezi dvěma obránci a před brankářem nezaváhal. Klička do backhandu - 5:1. K naší škodě jsme si zlepšený obraz hry pokazili dvě minuty před sirénou, kdy jsme jako parta alibistů koukali po sobě a nechali Fífu řádně vymíchat a poslat na párek – 6:1.
Druhá perioda byla z naší strany jednoznačně nejvydařenější pasáží zápasu. Nejenom, že jsme jí vyhráli 1:2 po trefách Dýti (jeho gól tak trochu odporoval všem fyzikálním zákonům) a Fíši (výborně dobruslil Michalovu akci), ale dokázali jsme především zlepšit hru v naší obranné třetině a velmi dobře pracovali v útočném pásmu. Po 40 minutách tedy 7:3.
To vše nám dávalo naději, že se v posledním dějství ještě o něco pokusíme, ale byla to jen labutí píseň. Nelze sice hráčům upřít snahu o aktivní hru, ovšem často bez efektu finální střely. S postupujícím časem se tak čím dál víc projevoval rozdíl v počtu hráčů na obou střídačkách (18:11) a zatím co domácí stále bruslili s lehkostí vážky, z našich borců čišel unavený a mdlý dojem. Závěrečná siréna nás tak vysvobodila za stavu 10:3.
V nedělním zápase proti Slavoji Zbraslav jsme si nekladli myslím nijak přehnaný cíl, ale nedokázali jsme bohužel naplnit ani ten. Jakákoliv srovnání s prvním utkáním jsou ovšem lichá, protože domácí tým díky rozsáhlé základně hráčů dorosteneckého věku nastoupil k tomuto utkání s deseti novými hráči. Můžeme sice hovořit o těžším, soupeřem nastaveném zrcadle, ale nic to nemění na faktu, že Sršni naprosto fatálně chybovali v obranné hře, čímž sami vytvářeli šance pro hráče Zbraslavi, kteří jimi pohrdali jen málokdy. Bohužel hra v obranném pásmu je pro nás stále jak Rubikova kostka – tajemství, kde nemám být a být tam, kde bych měl být, nám stále uniká. Žádný herní systém ale nedokáže odstranit obrovské procento nepřesných přihrávek, to, že u mantinelu prohrajeme většinu soubojů, že v předbrankovém prostoru necháme bez povšimnutí elegantně bruslící soupeře, zatím co jsme tři za brankou, nebo čtyři u jednoho mantinelu.
Není samozřejmě těžké zaujmout negativní postoj, kritizovat a pak doufat ve světlejší zítřky. Nic to nestojí a jak je všeobecně známo, víra hory přenáší. Já ale na zázraky nevěřím, a pokud chceme zásadně zvednout úroveň našeho hokeje, musíme dál a pokud možno ještě lépe na sobě pracovat. Základem je změna přístupu k tréninku a zejména jeho pravidelnosti. Jestli budeme mít celý týden na tréninku pouze jediného obránce, nebo ani jednoho gólmana, věci se jen těžko pohnou vpřed.
Nakonec přeci jen jedna pochvala. Patří Fífovi v bráně, který nastupoval v nelehké situaci, přesto předvedl velmi dobrý a spolehlivý výkon. Zlikvidoval několik jasných šancí hostů a vysloužil si zaslouženě potlesk tribun.
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Brabec Pavel, Jestříbek David, Jelínková Johanka, Červinka Jan
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Fišar Tomáš st., Hríbik Vojta, Koubský Jakub, Procházka Matěj
branky: Šváb Michal, Fišar Tomáš ml., Dytrych Vojta
asistence: Šváb Michal 2x
TENTO TÝDEN SLAVÍ
Ondřej Macháček
1.Vítám tě u tvého prvního dorosteneckého rozhovoru. Už jsi někdy někomu poskytoval interview a případně jaké to bylo?
Ještě nikdy.
Těšíš se, nebo máš spíš obavy?
Nemám obavy.
2.Co, anebo kdo tě kdysi přivedl k hokeji?
U nás hrála hokej celá rodina, takže to bylo naprosto samozřejmé. Já jsem začínal už ve třech letech.
3.Neni žádným tajemstvím, že máš sestru, která hraje taky hokej. V čem je ségra lepší a v čem zase ty?
Já jsem silnější a ona umí líp míchat s pukem a dávat přihrávky.
Když jste v spolu jedné lajně, hraje se Vám spolu dobře?
Ani ne.
4.Považuješ společné narozeniny v jednom dni za výhodu či nevýhodu?
Je mi to jedno.
Dárek máte jeden společný, nebo každý svoje?
Každý svoje.
Ale dort společný.
Jo, to jo.
5.Jaké máš osobní přání?
Chtěl bych být silnější a lepší v hokeji.
A mimo hokej?
Možná, abych měl lepší známky a mohl jít na Ortena (gymnázium) a pak na vysokou, protože to je důležitý.
Nejenom to, ale každý den v životě je jistě důležitý, ale ten sobotní bude určitě důležitější pro Ondru a Lenku, protože slaví své čtrnácté narozeniny. Přeji jim oběma všechno nejlepší, zdraví, štěstí (i to hokejový) a ať si ten poslední rok trestní neodpovědnosti pořádně užijí.
TOS Žebrák – Sršni Kutná Hora
1 : 19 ( 1:5, 0:8, 0:6 )
Povinnosti bylo učiněno zadost
V sobotu 2.11.2013 v 10:30 hodin jsme zakončili pouť první třetinou letošní KLD střetnutím s nováčkem soutěže TOS Žebrák ze spodního patra tabulky. Vzhledem k tomu, že tu máme zase sychravý podzim a jak známo nedostatek vitamínů může vést k častým chřipkám a nachlazením, chtěli si Sršni napravit svoji pošramocenou pověst z minulého kola, nějakou předvánoční charitou. Nadělili soupeři 19 banánů a kluci z Žebráku tak měli předčasně Mikuláše. Nutno však dodat, že to podle konečného výsledku sice vypadá na relativně snadný úkol, ale papírově lehčí soupeř, občas bývá těžší sousto k zakousnutí.
Situace se zkomplikovala ještě před vstupem na led, když Miloš zjistil, že si zapomněl přibalit brusle a chvíli to již vypadalo, že místo hokeje bude za trest klečet v koutě střídačky na rozsypaných pucích. To by ale nesměl být našim vedoucím Zdeněk, který zařídí a sežene i nemožné a tak si díky jeho komunikačním dovednostem i Miloš vyzkoušel kvalitu ledu v nafukovací hale.
Začátek zápasu byl poměrně vyrovnaný. Domácí s námi stačili bruslit a handicap v hokejových dovednostech kompenzovali bojovností. Postupem času jsme ale přeci jen dokázali převzít iniciativu na naše hokejky a položili základ k výhře čtyřmi brankami v prvních třinácti minutách hry. Získali jsme klid, narostlo nám sebevědomí a především ve druhé třetině se to urvalo a začalo to „sypat“. Pravdou je, že střelecké hody nám částečně usnadňoval slabší výkon domácího gólmana, ale potěšující je fakt, že prsty alespoň v jedné brance měl skoro každý náš zúčastněný hráč. S narůstajícím skóre logicky upadala bojovnost domácích, kteří v závěrečné části už pouze produkovali hokej - noha nohu mine, ovšem o to častěji si dopomáhali fauly. I přes občasné jiskření se ale naštěstí dohrálo bez nějakého vyššího trestu a zranění, což je s ohledem na další zápasy důležité.
Nalijme si čistého vína. Konečné skóre 1:19 je sice pěkné a určitě nám po středě zlepšilo náladu, ale rozhodně nehovoří o našich kvalitách. Vzhledem k síle soupeře se jednalo o dobrou prověrku útočných schopností našeho týmu, ale ty defenzivní, kde máme zatím největší rezervy, moc neprověřilo. Takže by se dalo říci: „Konec dobrý – všechno dobré“, ale v příštích kolech nás čekají soupeři jiného levlu, proti nimž by nám dnešní výkon jen stěží stačil. Proto raději zapomeňme, hodně rychle zapomeňme a poctivě pracujme na lepších zítřcích.
Ohlédnuli se za 1.třetinou soutěže a zhodnotím jí řečí čísel, bodově zatím pouze paběrkujeme, což se bohužel odráží i na našem současném postavení, když jsme s 8 body na 7.místě (z deseti týmů). Ze statistického hlediska jsou zápasy s Rakovníkem a Žebrákem odlehlé hodnoty, které výrazně ovlivní průměr, ale modus vypovídá, že střílíme soupeřům nejčastěji 5 branek a medián prozrazuje, že přesto prohráváme o tři branky. Z toho plyne, že branek dáváme dost, ale příliš mnoho inkasujeme. Ve většině zápasů jsme dokázali hrát se soupeři jednu nebo i dvě třetiny vyrovnanou partii, ale skoro v každém si vybrali minimálně jednu nepovedenou, odehranou nekoncentrovaně bez 100% nasazení. A tady bude asi ten zakopaný pes. Pouze pokud dokážeme předvádět to nejlepší z nás po celých 60 min., máme šanci na úspěch. Pokud ne, tak ne.
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Konečný Miloš, Brabec Pavel, Jelínková Johanka, Červinka Jan
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Fišar Tomáš st., Jestříbek David, Macháček Ondřej, Procházka Matěj
branky: Šváb Michal 4x, Fišar Tomáš ml. 4x, Jestříbek David 4x, Dytrych Vojta 3x, Fišar Tomáš st. 3x, Konečný Miloš
asistence: Šváb Michal 4x, Tomáš Fišar ml. 3x, Dytrych Vojta 3x, Fišar Tomáš st. 2x, Červinka Jan 2x, Brabec Pavel 2x, Jelínková Johanka, Jestříbek David, Chalupa Jan
TENTO TÝDEN SLAVÍ
Michal Šváb
1.Čeho chceš, ať už s týmem nebo sám pro sebe, letos dosáhnout, abys byl na konci sezóny spokojený?
Tak určitě by jsme chtěli vyhráli ligu a dostat se třeba i výš.
No a sám za sebe?
Nic konkrétního. Jenom to s týmem, abychom to dotáhli co nejdále.
2.Máš nějakého oblíbeného soupeře a naopak?
Tak neoblíbený soupeř je asi Vlašim. Sice to jsou s nimi většinou dobrý zápasy, ale jsou moc silný. A oblíbený? Nevím. Tak asi všechny mimo Vlašimi. Jo, a vlastně Černošice taky moc nemusím.
3.Co tě momentálně těší a co štve?
Tak štve mě, že si zatím pořád málo nahráváme a že si tam někteří jdou jenom pro body. Chtělo by to ještě víc se sehrát. No a těší mě samozřejmě dnešní zápas (rozhovor se uskutečnil po utkání v Kralupech), tak snad bude takových víc.
4.Co považuješ za nejdůležitější u žen či dívek? Povahu, charisma, chování ve společnosti, postavu, celkový vzhled, nebo něco úplně jiného?
Asi určitě celkový vzhled a chování.
Je pro tebe důležité jak se učí?
Tak chtělo by to, aby to přeci jen nebyla nějaká …
Blondýna nebo černovláska?
To je úplně jedno.
5.Motorka nebo auto?
Motorka. Jednoznačně!
A kdy bude?
No doufejme, že hned v šestnácti. Měl bych dostat tu po bráchovi.
Tak jí hlavně jako brácha nepolož.
Dle staré anglické pověsti mohl bájný meč Excalibr zaražený do kamene vytáhnout pouze člověk s čistým srdcem, bojovný, rovný a s předpoklady vůdce. Ten, komu by se to podařilo, se měl stát králem! Zkoušeli to mnozí rádoby králové či trůnuchtivý borci, podařilo se to ale paradoxně až skromnému mladému chlapci Artušovi I naše družina bojovníků má svého vůdce a já mu přeju, ať se mu podaří vytáhnout pomyslný meč a splnit si svá přání.
Sršni Kutná Hora – HC Rakovník
5 : 18 ( 2:5, 2:4, 1:9 )
Jednou jsi dole jednou nahoře
Tentokrát předem upozorňuji, že nebudou žádné srandičky, ale jen strohé ohlédnutí za dnešním utkáním. Nějak totiž nemám sílu psát něco bujarého o výkonu, který by mohl být samostatnou kapitolou v dějinách hokejových průserů, ovšem tenhle má potenciál stát se legendou. Doteď totiž pořádně nechápu, jak se to mohlo stát.
Stačí si totiž v paměti připomenout nedělní zápas proti Kralupům a najdu tisíc rozdílů například v reakci po ztrátách puku, aktivitě při forčekinku, kvalitě rozehrávky, pohybu volných hráčů, důrazu před oběma brankami atd., atd...... Celý večer si kladu otázku: „Co se to stalo?“. Zopakuji, že nevím, anebo vím, ale nechápu. Začalo to nasazením při rozbruslení tak na 30% a výsledkem takového přístupu byla od začátku absence vůle, vzájemné komunikace, chuti zabojovat, herní chaos, lámání rekordů v pobytu na ledě při jednom střídání a v řadě případů absolutní nezájem o nějaké nasazení. K tomu přidám poměr inkasovaných gólů a střel na naší branku 18:39. Tak to se přesně stalo!!! Je to smutné, protože našim přístupem jsme si vymodelovali mnohem silnějšího soka, než proti nám nastoupil.
Dnešní výkon už nebudu více připomínat, protože bych na něj rád co nejdřív zapomněl a každý moc dobře ví, kde měl ve své hře rezervy. Na příčiny se mě neptejte, na to ať si každý odpoví sám……
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan
obránci: Brabec Pavel, Konečný Miloš, Jelínková Johanka, Červinka Jan
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Fišar Tomáš st., Jestříbek David, Macháček Ondřej, Koubský Jakub, Procházka Matěj
branky: Šváb Michal 2x, Fišar Tomáš st., Jestříbek David, Dytrych Vojta
asistence: Dytrych Vojta, Šváb Michal
HK Kralupy nad Vltavou – Sršni Kutná Hora
3 : 4 ( 1:1, 0:2, 2:1 )
Bez Meka není vítězství
Jeden z duelů sedmého kola KLD sezval na ledovou plochu hráče HK Kralup nad Vltavou a kutnohorských sršňů. Na tento zápas se netěšily jen tábory obou týmů, ale dle zájmu hlediště i mnoho známých a rodinných příslušníků, kteří více či méně hlasitě dávali znát, k jakému týmu chovají své sympatie. Přestože se mnohým drala do hlavy nevyřčená myšlenka: „Hlavně zase nedostat“, nastupovali jsme s touhou zvítězit a odvézt si domu nejen všechny body, ale taky to zase jednou oslavit u „Meka“.
Samotný zápas se odehrál ve svižném tempu a to od úvodního buly až do vjezdu rolby. Ofenzivní hokej nabízel na obou stranách mnoho šancí, ale gólmani většinou hlídali svou brankovou čáru velmi pozorně. Do vedení nás dostala akce ze 13.min., kdy David aktivním forčekinkem překazil útok domácích již v jejich obranné třetině a Michal poté vyslal z vrcholu kruhu skvělou trefu. Jako bych ze střídačky viděl vrcholnou scénu z Pulp Fiction. Střela, ač se to zdálo nepravděpodobné, bez sebemenšího škrábnutí minula oba bránící hráče a nad ramenem gólmana skončila v síti jeho klece – 0:1. Jak už ale bývá naším smutným zvykem, brzy jsme nechali hosty vyrovnat. Na začátku 16.min. se domácí rychlým jednodotykovým založením dostali do brejkové situace, kdy jejich útočník po uvolnění pocítil sílu gravitace, ovšem i v kleče dokázal překonat Honzu, který po zakopnutí a v abnormálním záklonu se taky poroučel k ledu – 1:1. Tímto patovým stavem skončila i první třetina, ve které byli kralupští přeci jen o malinko lepším týmem.
Druhá část zprvu pokračovala v nastoleném rytmu té první – hra nahoru dolu a sem tam nějaká gólovka zakončená zákrokem brankaře. Ovšem v čase 22.42 hráli domácí minutu a půl přesilovku 5na3, kterou jsme naprosto ukázkově ubránili. Již ve středním pásmu jsme v rozestavení 1-2 zpomalovali útoky domácích a přechodem do 0-3 ještě před obranou modrou, jsme je v podstatě k ničemu nepustili. Těžko říct v kolika zápasech se již stala osudovým momentem nevyužitá přesilovka pět na tři, která bránícímu týmu dodá obrovské sebevědomí, a naopak emoce útočícího mužstva klesnou do mínusu. V tak rychlé hře jako je hokej, stačí nepatrný výkyv psychiky mužstva a okamžitě se to projeví, což se stalo i tentokrát. Najednou jsme byli my lepším týmem s větším počtem střel a vyložených šancí. V půlce zápasu Michal prokličkoval mezi obránci, aby pak před brankařem puk jen olízl jeho betony, pozdravil se s tyčkou a vyskočil ven - škoda, ale v čase 36.15 to již vyšlo. Spolupráce Dýťa – Michal a ukázkové zakončení situace dva na jednoho – 1:2. Za dvě minuty v bleděmodrém podobná situace jen finální střelec byl tentokrát Fíša se svým bekhendem - 1:3. Zaslouženě se nám podařilo odskočit na dvougólový rozdíl, který jsme si nakonec odnesli i do závěrečného dějství.
Letos jsme mistři v prohospodaření slibných vedení, a tudíž nám všem bylo nad slunce jasné, že hrát poslední dvacetiminutovku zanďoura, takticky betonovat modrou čáru a bránit dvoubrankové vedení by bylo jen polibkem smrti. Ale tentokrát bylo všechno jinak. Nejenom, že to co jsme si v kabině řekli, jsem pak viděl i na ledě, ale především jsme nevypustili ani minutu a dál hráli s elánem a aktivně. No a za to jsme byli i v čase 47.59 odměněni. David svojí „bekovkou“ či někdy též lidově zvanou „zadovkou“ (pro maminky, přítelkyně, či jiné příslušnice opačného pohlaví, které by snad navštívili tyto povětšinou pánské stránky, zdůrazňuji, že se nejedná o žádnou formu projevu přátelství mezi muži, ale o prostou a nečekanou přihrávku za hýždě, v tajné víře, že se zde pohybuje někdo ze spoluhráčů) vrátil puk před branku a zde ho již Dýťa pohotově uklidil do těch nejsprávnějších míst – 1:4. Vypadalo to, že vítězství jsme otevřeli dveře dokořán, ale čas ukrojil pouze několik dalších desítek vteřin a nabízela se zápletka v podobě dvou trestných střílení. V obou hrál jednu z hlavních rolí David, když v prvním případě zatahoval za záchrannou brzdu a v tom druhém byl faulovaným. Bohužel s touto standardní situací se lépe popasovali domácí a snížili na 2:4. Naše hra byla ale i nadále velmi aktivní, nálada na střídačce nabíjející a tím postupně rostla i naše víra v úspěch a vítězství. Ovšem to se nám málem vymstilo v posledních dvou minutách. Nejdřív domácí v čase 58.27 snížili z rychlého protiútoku na 3:4 a třicet vteřin před sirénou se nahozený puk od červené mimo branku odrazil od Honzy přímo před ní a ta otevřela svůj prázdný chřtán na dojíždějícího kralupského hráče. Celodenní nervozita a nevyspání po noční se přeneslo do tohoto okamžiku a já cítil, jak mi praská žilka a do konce života už tahám nohu za sebou…. Nebudu vás dále napínat. Kralupský útočník rozhodující okamžik nezvládl a zřejmě si poté připadal jako tragicky zesnulý Palo Demitra v semifinále ZOH ve Vancouveru 2010 s Kanadou, kde Slováci prohrávali 2:3 a nebožtík Palo to netrefil do odkryté branky pár vteřin před koncem.
Uff...co říct v epilogu? Hektický závěr mohl skončit pro sršně nešťastně a jen díky sebeobětování se podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce a vyválčit důležité tři body. Co je pro mě ale mnohem důležitější, je fakt, že jsme tentokrát a poprvé v této sezóně dokázali odehrát celých šedesát minut ve vysokém tempu a nasazení. Dali jsme do toho vášeň, srdce, nezměrnou chuť a odhodlání – a právě tím jsme zvítězili. Náplast, kterou jsme si nalepili na svá bolavá místa v duši, byla hojivá a potěšila nejen mně, ale hlavně v kabině bylo po dlouhé době opravdu zase živo a veselo! Dnes nebudu vyhlašovat hvězdu utkání, všichni hráli s takovým nasazením a tak obětavě, že si to tentokrát zaslouží opravdu každý!!!
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan
obránci: Brabec Pavel, Jestříbek David, Jelínková Johanka, Červinka Jan
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Fišar Tomáš st., Macháček Ondřej, Koubský Jakub, Procházka Matěj
branky: Šváb Michal 2x, Fišar Tomáš ml., Dytrych Vojta
asistence: Jestříbek David 2x, Dytrych Vojta 2x
Sršni Kutná Hora – Spartak Vlašim
2 : 6 ( 0:1, 1:2, 1:3 )
Velmi dobrý výkon na body nestačil
V 6. kole byli Sršni prověřeni týmem Spartaku Vlašim, který momentálně, bez ztráty bodu a s největším počtem nastřílených branek, kraluje KLD. I když ledacos mohl napovědět pohled na ročníkové složení soupeře v zápisu o utkání a průběžný stav ligové tabulky, kde my se nacházíme bohužel na opačném pólu, nejednalo se díky srdnatě bojujícím Sršňům o hon kočky s myší.
Předzápasové přípravy proběhly dle klasického scénáře. Kabina Sršňů bez dlouhodobě nemocných, k tomu několik absencí z důvodu školy, což znamenalo tradiční víkendové žhavení telefonu. Sestavu se nakonec podařilo dát dohromady, přestože v obraně nás již delší dobu tlačí noha jak v Španělské botě.
Již na rozbruslení působil soupeř dominantním a velmi kvalitním dojmem. Zápas samotný pak začal od úvodního buly ve skutečně kvapíkovém tempu, ale Sršni tentokrát byli schopní ho udržet, aktivně napadat a hrát rychlý celoplošný hokej, který se divákům jednoznačně zamlouval. Přestože vůle Sršňů uspět byla nepřehlédnutelná, kolem 16.min. jsme začali fyzicky trochu zaostávat, což Rytíři využili minutu před přestávkou. Trochu laxním přístupem jsme nechali vybruslit hostujícího útočníka z rohu až před Honzu a zbytečně se tak připravili o nulu na našem kontě. 0:1 a tímto skóre skončila také první třetina jinak plynulého a čistě vedeného zápasu.
Druhé dějství pokračovalo v podobném herním stylu a v čase 23.16 jsme byli za svůj výkon odměněni. Fíša vyhrál buly, Dýťa se rychle zorientoval, přihrál Michalovi, který z mezikruží poslal puk na bránu a vyrovnal na 1:1. Bomba!!! Škoda, že Rytíři stihli v ukázkovém provedení rychlého protiútoku přestřihnout v čase 27:17 další červený drátek – 1:2 a v čase 33.51 jsme jim nešťastným vlastencem věnovali už dvoubrankové vedení – 1:3. Sršni se ale brzy oklepali a hlad po kontaktním gólu v kontrastu s ubývající fyzičkou byl hodný obdivu. Ovšem jak výborný gólman soupeře tak i trochu ta hokejová fortuna byli proti. Tlak, který vygradoval v závěru třetiny, při naší asi prozatím nejlépe sehrané přesilové hry, ale naštěstí pro hosty, ne tak pro nás, utnula siréna.
Na začátku třetí periody byla ještě očividná vůle a snaha se zápasem něco udělat, ale od 45.min., kdy jsme počtvrté inkasovali začala naše fyzická, ale především i psychická kondice klesat stejně rychle jako volební preference Tomio Okamuri. A protože někteří hráči působili dojmem králička, který už nemá energii z baterií Duracell, ale pouze z GP AA SuperCell za 4,-Kč, tak jsme v čase 47.43 a 57.43 (nejedná se o tiskovou chybu) ještě dvakrát inkasovali – 1:6. Poslední slovo ale patřilo nám, nebo spíš Davidovi, který v poslední minutě neohroženě zavezl puk do útočného pásma, nahrál Fíďovi na osu a ten z první vyslal puk, který si našel cestu za záda gólmana – 2:6, což byl i konečný výsledek utkání.
Prohra samozřejmě mrzí, ale s takovým týmem, který mne během hry přesvědčí o tom, že je lepší nebolí. Těžko hledat kritická slova nebo vymýšlet teorie, proč jsme prohráli. Vlašim má prostě letos jeden z nejlepších týmů soutěže, se kterým bude zřejmě atakovat vítězství v tomto ročníku KLD. Vzhledem ke kvalitě soupeře musíme brát alespoň dobrý pocit z předvedené hry. Každý, kdo by tento výkon považoval za neúspěch, ten ignoruje současný reálný stav kutnohorského dorostu. Osobně jsem byl na své hráče pyšný, jak se pochlapili a hrdý, že ukázali, co v nich skutečně je.
Utkání se tentokrát nejvíce povedlo Michalovi, který v každém střídání vyvíjel obrovské úsilí a nasazení jak dopředu, tak i dozadu a mnohokrát předvedl, že se jedná o bystrého hráče s rozvinutými dovednostmi a hokejovým instinktem. Líbil se mi taky David, který na pro něj netradičním postu, se nejvíce přibližoval mé představě konstruktivního obránce. Občas sice udělal nějakou tu chybu a namazal soupeři, ale neodpaloval puky a nebál se přenést hru na slabou stranu. Dobře se orientoval pod tlakem a svou kvalitní kontrolu puku využíval k pronikání volnými prostory a vytvářením nebezpečných šancí.
Přestože vítězná DNA týmů z minulých ročníků jakoby se ztratila z kabiny dorostu a nová šroubovice, kterou na omlazeném kádru už půl roku geneticky šlechtíme, ještě nevykázala známky úspěšného díla, jsem přesvědčený, že výkon v prvních dvou třetinách je tou správnou a jedinou cestou, jak ji opět nalézt.
„Náš největší úspěch není v tom, že nikdy nepadneme, ale v tom, že když upadneme, dokážeme znovu vstát“. Konficius
Sestava:
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Konečný Miloš, Jestříbek David, Jelínková Johanka, Červinka Jan
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml., Fišar Tomáš st., Macháček Ondřej, Koubský Jakub, Procházka Matěj, Plíhal Ondřej
branky: Šváb Michal, Fišar Tomáš st.
asistence: Tomáš Fišar ml., Dytrych Vojta, Jestříbek David